У Дніпрі перед поминальними днями влада оголосила боротьбу із продажем пластикових квітів

У Дніпрі перед поминальними днями влада оголосила боротьбу із продажем пластикових квітів

Дата публікації
Перегляди
4595
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Дніпрі перед поминальними днями влада оголосила боротьбу із продажем пластикових квітів

Відмовитись від штучних ритуальних прикрас в поминальні дні закликають і екологи, і церква.

У Дніпрі оголосили полювання на пластикові квіти. Аби прибрати з ринків синтетичні квіти, які напередодні поминальних днів заполонили місто, чиновники разом із копами вийшли на рейди. Ще рік тому у місті заборонили продаж пластикових ритуальних прикрас, проте таких стихійних базарів у місті зараз десятки. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У Дніпрі влаштували боротьбу із продажем пластикових квітів

У Дніпрі влаштували боротьбу із продажем пластикових квітів

"Усі ці товари виготовляються підпільно, не мають жодних сертифікатів, незрозуміло, чим фарбуються, можливо, вони токсичні. Тому зараз ми проводимо такі рейди", - каже начальник міської інспекції з благоустрою Руслан Мороз.

Поряд - поліція. На порушників складають перші протоколи. Продавцям-нелегалам світить штраф від трьох сотень до понад півтори тисячі гривень. Хтось хутко починає збирати пластиковий товар, хтось - голосно обурюється.

Покупці губляться і таки намагаються  купити квіти, поки торгівлю не згорнули. Чиновники заспокоюють: штрафувати покупців не будуть.

На місцевий цвинтар кожен другий йде із пластиковими квітами. Але уся краса зникне, коли справа дійде до утилізації, кажуть працівники кладовища. У грунті пластик не розкладається століттями, тож  найчастіше букети просто спалюють, отруюючи довкілля. За місяць штучні букети перетворяться на тонни пластикового сміття.

Замість пластикового оберемка радять купити хоч одну живу квітку. Відмовитись від штучних ритуальних прикрас в поминальні дні закликають і екологи, і церква.

"Квіти штучні є символом того, що наша повага до померлих є теж штучною. Це є гріхом проти Бога, проти ближнього, проти природи", - каже Олександр Шмуригін, священик Володимирського кафедрального собору Києва.

Продавці ніби не чують. Пластикові букети на кожному кроці- дорожчі за живі- від тридцяти до двох сотень гривень. Квітковим бізнесменам чиновники обіцяють: обов'язково прийдуть у гості. І радять готувати гроші на штрафи.

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Наступна публікація