У Дніпрі попрощалися із трьома загиблими бійцями, яких ідентифікували за ДНК

Двох із них перепоховають на Донеччині.

У Дніпрі після складної пошукової роботи та цілої низки експертиз вдалося ідентифікувати тіла трьох бійців, які загинули в зоні АТО. Увесь цей час Андрій Величко, Сергій Дятлов та Дмитро Карбан покоїлись на Краснопільському цвинтарі під табличками - "тимчасово невстановлений захисник України". Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

ВідеоЗа допомогою ДНК-експертизи вдалось і ідентифікувати загиблих трьох українських бійців

22-річний Дмитро Карбан приховав від батьків, що пішов воювати добровольцем. Він загинув в Іловайському котлі. У тій же машині був і Сергій Дятлов. У батальйон "Донбас" теж записався добровольцем. Вдова Сергія каже: він дуже хотів другу дитину, за день до Іловайської трагедії вона якраз дізналася, що вагітна і сфотографувала чоловікові тест з двома рисочками. Фото надіслала СМС-повідомленням.

Чи встиг Сергій дізнатися, що знову стане батьком, вона так і не знає. Відповіді на те сповіщення не отримала. Але у неї народився син Микита – копія батька.

Тіла Дмитра та Сергія пошукова група знайшла швидко, та одразу ідентифікувати їх - як і багатьох загиблих - було майже неможливо.

Історія загиблого майора Нацгвардії Андрія Величка трагічна і загадкова. У 14-му він зміг звільнитися з полону бойовиків. По сина на Донбас вирушила мати, та зникли обоє.

Андрія почали шукати серед живих і мертвих. ДНК-експертиза стала проблемою, адже матір зникла разом із Андрієм, а його батько помер. Та все ж наполегливість родичів та просто таки інтуїція слідчого дали результат - ДНК збіглися.

Андрія Величка та Дмитра Карбана забрали на перепоховання додому, на Донеччину. Тіло Сергія Дятлова родичі вирішили залишити тут - разом із його побратимами. 

Нагадаємо, у Дніпрі досі невпізнаними залишаються більше сотні загиблих бійців АТО. Однак після виділення ДНК-профілю їх з почестями поховали на алеї героїв у Дніпрі. Від початку АТО тут захоронили майже три сотні людей із табличками "тимчасово невстановлений захисник України". Своєю чергою, 165 імен вже відомі, а ДНК-експертиза показала точний збіг з даними родичів. 

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар