Перейти до змісту
У Дніпрі приватних детективів викрили на прослуховуванні користувачів смартфонів

У Дніпрі приватних детективів викрили на прослуховуванні користувачів смартфонів

Доступ до інформації одного "клієнта" коштував 3 тисячі доларів.

У Дніпрі викрили представників приватної детективної фірми, які надавали послуги з негласного прослуховування користувачів смартфонів та сканування електронного листування в месенджерах.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

"Правоохоронці задокументували факт встановлення зловмисниками програмного забезпечення, що містить ознаки спеціального технічного засобу негласного отримання інформації, до смартфону одного з об’єктів "спостереження". За експертними оцінками, виявлене СБУ шпигунське обладнання дозволяє записувати та прослуховувати телефонні розмови, отримувати несанкціонований доступ до інформації, що зберігається та обробляється у терміналі мобільного зв’язку, а також контролювати електронне листування у популярних месенджерах", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, спостереження за кожним "клієнтом" коштувало 3 тисячі доларів.

прослуховування
СБУ

Під час проведення обшуків в офісах зловмисників та місцями проживання фігурантів справи правоохоронці виявили та вилучили носії інформації з деталізованими даними телефонних з’єднань абонентів стільникового зв’язку, відомостями, що містять банківську таємницю, персональні дані об’єктів "спостереження", які підлягають захисту.

Наразі встановлюються посадовці банківських установ та правоохоронних органів, що сприяли незаконному отриманню додаткових даних щодо "клієнтів", а також замовників протиправних послуг. Розпочате кримінальне провадження за ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу України.

Після проведення низки відповідних технічних експертиз буде ухвалено рішення щодо оголошення зловмисникам про підозру та обрання запобіжного заходу. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, раніше ДБР виявило приховані камери у вентиляції роздягалень спортклубу "5 елемент", який пов’язують із Порошенком. За фактом виявлення техзасобів негласного отримання інформації відкрито кримінальне провадження.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин