У Дніпрі жінка, яка пересувається на візку, домоглася виплат аліментів від колишнього чоловіка-судді

Батько дитини покинув жінку ще до пологів, але сина визнав.

У Дніпрі жінка, яка пересувається на візку, через суд вимагає від батька виплат на сина. Чоловік - один з суддів Апеляційного суду області, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Їй ледь за тридцять. Без сторонньої допомоги Ксенія навіть пересісти з ліжка на візок не може. Вона була успішним юристом, але чотири роки тому її життя змінила автомобільна аварія. Перелом хребта, кілька тижнів реанімації, лікарі давали лише два відсотки, що виживе.

Ксенія розповідає - завагітніла в цивільному шлюбі. Ще до пологів батько майбутньої дитини заявив, що кидає її. Але сина визнав.

Тепер хлопчику дванадцять. До аварії, маючи роботу, питання про аліменти перед батьком, каже Ксенія, ніколи не порушувала. Проте він попервах допомагав. Але за останні два роки - твердить - не дав ні копійки. Жінка певна - допомагати синові він може. Каже, у нього елітний позашляховик та квартира у центрі міста. Стягнути аліменти вона вирішила через суд.

Із суддею вдалося поспілкуватися лише телефоном. Суддя забороняє писати розмову і навіть називати своє ім'я. Каже лише: хоч офіційно аліментів не платить, весь час синові допомагає.

ВідеоУ Дніпрі жінка, яка пересувається на візку, домоглася виплат аліментів від колишнього чоловіка

Районний суддя таки змушує свого колегу платити аліменти: щомісяця перераховувати одну восьму своєї зарплатні. Жінка підрахувала: це 3700 гривень. Якщо додати її пенсію з інвалідності - трохи більше тисячі - виходить негусто.

У сторін є десять днів, аби оскаржити це рішення. Аби уникнути впливу відповідача на місцевих суддів, подавати апеляцію жінка збирається вже у Верховний суд.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає зміни у вітчизняне законодавство щодо системи нарахування аліментів на дітей після розлучення батьків. Відтепер мінімальний розмір аліментів підвищили від 30% до 50% від прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку – від 713 грн для дітей до 6 років та від 888 грн для дітей від 6 до 18 років. 

Кореспондент ТСН Наталя Грищенко

Залиште свій коментар