Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпропетровській області чоловік помер від ботулізму: з'їв засолену місяць тому рибу

У Дніпропетровській області чоловік помер від ботулізму: з'їв засолену місяць тому рибу

Чоловікові було 34 роки.

У Дніпропетровській області від ботулізму помер 34-річний чоловік. 

Про це у Facebook повідомила пресслужба Центру громадського здоров'я України. 

Хворий звернувся до лікарні 3 грудня у важкому стані. Він мав порушення зору та слабкість. За два дні до цього, 1 грудня, він вживав засолену в домашніх умовах рибу, приготовану 30 діб тому. Медики встановили діагноз "ботулізм", ввели йому протиботулінічну сироватку. Утім, через важкий перебіг хвороби він помер. 

Як повідомив Центр, від початку нинішнього року в Україні на ботулізм захворіли 123 людини: 120 дорослих і троє дітей. Усі постраждалі отримали протиботулінічну сироватку. Найбільше випадків, 11, зафіксовано на Запоріжжі. У Києві, Чернігівській, Житомирській і Дніпропетровській областях - по десять. По дев'ять - в Івано-Франківській і Хмельницькій областях. На Вінниччині - вісім. 

Крім того, було зафіксовано п'ять летальних випадків. 

ботулізм, інфографіка

Причиною захворювання стала харчова продукція, 76% якої було виготовлено в домашніх умовах, а 11 % – придбано у торгівельній мережі. Слід зауважити, що 53% постраждалих вживали рибну продукцію, виготовлену в побуті або невідомого походження. Інші випадки захворювання були пов’язані із вживанням м’ясних консервів та інших виробів з м’яса, консервованих овочів та грибів.

Як повідомлялося раніше, на Київщині було зареєстровано три випадки захворювання людей на ботулізм. Встановлено, що в першому випадку ймовірною причиною зараження стало споживання потерпілим риби в'яленої риби. У другому випадку не встановлено зв’язку з споживанням харчових продуктів. Третій потерпілий споживав рибні консерви промислового виготовлення. 

Відео У Києві на ботулізм захворів чоловік, який придбав рибу в звичайному супермаркеті

Частково втратив зір та можливість ходити через рибу. У Києві чоловік придбав у супермаркеті в’ялену плотву на вечерю. За декілька днів занедужав і вже третій тиждень у реанімації з діагнозом ботулізм. Чи є зараз в Україні протибулістичні сироватки та через які продукти можна заразитися небезпечною хворобою - з’ясовувала ТСН.  

У Києві на ботулізм захворів чоловік, який придбав рибу в звичайному супермаркеті

Залиште свій коментар

Вибір редакції