У Дніпропетровській області СБУ зупинила спробу псевдовиборів: там створювали "структури СРСР"

У Дніпропетровській області СБУ зупинила спробу псевдовиборів: там створювали "структури СРСР"

До "силового блоку" входили члени російського "Международного союза советских офицеров".

В Дніпропетровській області СБУ зупинила діяльність групи, яка хотіла заснувати фейкові "народні ради" та "силові структури". Члени угруповання – прихильники "відновлення СРСР", які хотіли посягнути на конституційний лад України.

Про це повідомили в СБУ.

За інформацією спецслужби, місцева мешканка з "досвідом роботи" у створенні псевдовладних утворень залучила до участі в антидержавних заходах майже 100 осіб. Усе це відбувалося за координації російської ГО "Верховный Совет СССР".

Так звана "председатель Верховного Совета УССР" роздавала учасникам групи "справки о гражданстве СССР". Вона також агітувала взяти участь у "псевдовиборах" нових державних органів. У формування "силового блоку" фейкових органів Дніпропетровської області входили члени російського "Международного союза советских офицеров".

Під час обшуків в будинках організатора і активних учасників групи виявили:

  • документацію фейкових "народних рад";
  • комп’ютерну техніку, яку зловмисники використовували для виготовлення "довідок про громадянство СРСР";
  • списки учасників групи;
  • листування з кураторами з РФ.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного і тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин.

Нагадаємо, СБУ та поліція Закарпаття викрили зловмисників, які поширювали антиугорські листівки в Берегові. Ними виявилися киянин і двоє переселенців з Луганська, які діяли на замовлення російських кураторів.

Повʼязані теми:

Наступна публікація