У Дніпропетровську батальйон "Шахтарськ" склав присягу на вірність українському народу

У Дніпропетровську батальйон "Шахтарськ" склав присягу на вірність українському народу

Спочатку бійці воювали проти терористів із ножами, а зараз вони отримали сучасну зброю / Фото: uaport.net

Вояки готувалися до поїздки у зону проведення АТО близько одного місяця. 

Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення "Шахтарськ" ГУМВС склав присягу на вірність українському народу. Близько 95% складу батальйону – це уродженці Донецької та Луганської областей. У вівторок прийняли присягу близько 100 солдатів "Шахтарська". Вже за декілька днів вони поїдуть до зони проведення АТО, - про це ТСН повідомили у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА.

"Сьогодні дійсно дуже хвилююча подія, бо саме на Дніпропетровщині формуються батальйони з жителів Донеччини та Луганщини, із патріотів, які хочуть йти та визволяти рідну землю", - сказав заступник губернатора Борис Філатов. Перед тим, як увійти до складу батальйону, претенденти пройшли кадрову комісію МВС та медичне обстеження. Після затвердження у складі батальйону вони пройшли необхідну підготовку.

Як зазначив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко, ці хлопці захищатимуть країну, її єдність та цілісність. "Їх завдання – не перемагати людей Донбасу. Їх завдання – принести на Донбас мир. Щоб звідти пішли ті люди зі зброєю, які тероризують, грабують та знищують народ", - додав він.

За словами Антона Геращенка, солдати проходили підготовку у Дніпропетровську близько одного місяця. Батальйон не буде використовуватися як штурмовий підрозділ. Солдати забезпечуватимуть громадський порядок після зачищення міст, контролюватимуть блокпости, а також обіг зброї та боєприпасів.

Керівник батальйону Руслан Онищенко – уродженець Донецька. У Торезі та Сніжному був його бізнес, пов'язаний з вугільною промисловістю. Через події на Сході України вимушений був покинути рідний дім та переїхати до Дніпропетровської області. Розповідає, що Торез та Сніжне перетворилося на "епіцентр чуми".

"Там зараз знаходиться близько 6 тис бойовиків, 1,5 тисячі з яких – осетини, чеченці та дагестанці. Вони вивезли звідти усі хороші автомобілі. Зараз вони грабують будинки і забирають побутову техніку", - сказав Руслан Онищенко. Він також зазначає, що з цими бойовиками практично неможливо знайти спільну мову. "Вони не мислять у реальності, живуть одним днем, адже сьогодні вони ситі, вони куражаться владою та зброєю, а більше їх нічого не цікавить", - додає командир батальйону. Руслан Онищенко згадав, як починали з партизанщини: по 20-30 осіб зі своєю зброєю, здебільшого з палицями та ножами.

"Дякувати Богу, що на Дніпропетровщині є світлі люди, які дозволили нам сформувати батальйон з професійним підходом. У нас є підготовка та зброя. Ми дуже вдячні, що нам дали змогу піти та захистити свою землю – наші будинки, вулиці, ті місця, де гуляли наші діти", - розповів командир батальйону.

Нагадаємо, що у батальйоні "Азов" служать кримчани, росіяни, амністовані політв'язні та навіть 15-річний "син полка"

Повʼязані теми:

Наступна публікація