Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпропетровську показали череп мамонта, якому 30 тис. років

Місцеві жителі, які виловили череп з р. Орель, спочатку відмовилися віддавати його в музей і хотіли продати.

У Дніпропетровському національному історичному музеї демонструють новий експонат – череп мамонта. Це перша така знахідка в області, а в Україні є взагалі єдиний цілий череп мамонта, пише "Сегодня".

Первинну обробку черепа, знайденого в селі Китайгород Царичанського району, реставратори вже зробили і до подальших відновлювальних робіт він буде перебувати в експозиції.

За попередніми підрахунками археологів, вік черепа складає близько 30 тис. років, а сам мамонт на момент смерті був молодий - йому було 20 років. Експонат досягає метра в довжину і важить близько 50 кг.

Череп доісторичної тварини міг і не опинитися в стінах музею, пише видання.

"Під час археологічної експедиції 2007 року наш відділ виробляв розкопки, і місцеві жителі принесли цей череп, щоб дізнатися, що ж вони виловили з р. Орель. А коли дізналися, що він належав мамонту, відмовилися його віддавати в музей, сказали, що продадуть", - розповіла науковий співробітник відділу археології музею Катерина Мінакова.

Кілька років знахідку тримали в гаражі, але директор Царичанського краєзнавчого музею переконав господарів віддати череп для експозиції. Пізніше він передав його до Дніпропетровська, оскільки в місцевому музеї не було відповідних умов для зберігання цього цінного експоната.

У музейників є правило вказувати на табличці з описом експонатів імена людей, що знайшли їх. Але у випадку з черепом мамонта від цього відмовилися, мовляв, рибалки хотіли нажитися на народному надбанні, а не передати його в музей, і тому не заслуговують почестей. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції