У Дніпропетровську скоєно напад на журналіста

Дніпропетровський журналіст Юрій Михйлович розповів, що на початку серпня закрили його програму, а коли він збирався заявити про утиски свободи слова, то його побили.

У Дніпропетровську в неділю невідомі побили журналіста Юрія Михайловича. Цей напад він пов'язує зі своєю професійною діяльністю.

Як розповів сам Михайлович, на початку серпня була закрита його програма "Аргументи за та проти", яку він вів на "51 каналі".

"Я робив незалежну програму, де давав змогу взяти участь і висловитись не лише представникам влади, як це прийнято, а опозиції, у тому числі і БЮТ. Звісно це не влаштовувало владу і програму закрили. І мені повідомили, що я не маю стосунку до цього каналу. Сталось це перед виборами", - зазначив Михайлович.

За його словами, керівництво мотивувало закриття проекту тим, що так вирішила редакційна рада, навіть попри те, що програма входить до плану держзамовлення до кінця року. Зараз на каналі виходить інший проект з трохи зміненою назвою: "За і проти"

Однак, як повідомив Михайлович, він не збирався залишати місто, а планував організувати прес-конференцію і оголосити про те, що керівництво області утискає свободу слову.

Після цього, за його словами, йому почали надходити погрози від невідомих осіб, які погрожували фізичною розправою.

"Вони довели мене до такого стану психозу, що я не виходив з дому. Вчора до мене приїхав товариш і запросив на День народження. Після цього мене вистежило двоє людей професійних та фізично підготовлених. Дуже швидко і фактично на очах охорони закладу, де ми перебували, вони на мене напали. Десь 30-40 хвилин я лежав на асфальті і не міг піднятись, а охорона викликала швидку", - розповів він.

За словами журналіста, зараз у нього пошкоджене ліве коліно та стопа, через що він не може ходити, окрім цього нанесені удари в області ребер та обличчя. Також Юрій Михайлович наголосив, що під час нападу йому погрожували.

Заяву щодо інциденту він подав до РВВС міста Дніпропетровська. "Я переконаний. Що це відвертий тиск на вільну пресу місцевої влади на найвищому рівні області", - зазначив Михайлович.

Раніше громадський рух "Стоп цензурі!" готовий закликати журналістів до загальнонаціонального страйку, якщо влада не виконає рекомендації міжнародних журналістських організацій у сфері захисту вільних медіа.

Читайте також:

Три телеканали України провели ефірний страйк

"Стоп цензурі!" готовий ініціювати загальнонаціональний страйк

Українські блогери розпочали акцію "Хочу на допит в СБУ"

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: