Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Дніпропетровську сотні людей можуть підчепити інфекцію через смердюче озеро

Водойма вже отруїла колодязі місцевим жителям.

У Дніпропетровську жителі щонайменше трьох десятків вулиць залишилися без питної води, та ще й із загрозою "підхопити" інфекцію просто з власних криниць. Кілька тижнів тому вода в озері, яке сполучається з їхніми свердловинами, почала смердіти і набула дивного зеленкувато-фіолетового відтінку.

За кілька днів такий самий сморід жителі відчули і у власних криницях. Люди певні, що воду вони п'ють геть не питну, і їхнє здоров'я в небезпеці. Але, виявилося, ці проблеми нікому не цікаві, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

"Вода смердить, каламутна. Ми коли повз їдемо, ми не їдемо, а пролітаємо. Так неможливо", - скаржаться місцеві.

Але то були квіточки, зрозуміли жителі, коли побачили, що сталося з озером кілька тижнів тому. Вода в озері помутніла, потім стала якась фіолетова, а якщо кинути камінь, то на поверхні з'являються мильні бульбашки.

А коли той самий сморід і колір з'явився і в їхніх колодязях, люди взагалі запанікували. Кинулися по інстанціях, але всюди дістали відмову, тоді воду з криниць та озера жителі самі віднесли до лабораторії.

Читайте також: Українську питну воду визнали найгіршою в Європі

У лабораторії кажуть, у питній воді допустимі норми перевищені удвічі-втричі, а в озері – до шести разів. Результат експертизи свідчить, що в озеро таки текла каналізація. Тож, жителі прилеглого району винуватять водоканал. Але там твердять, цього просто не може бути.

"У нас немає труб, які виходять в озеро…", – запевняє головний спеціаліст із захисту довкілля КП "Дніпроводоканал" Олена Шавкова.

І своєю чергою, указують на інших комунальників, тих, що відповідають за зливні стоки. Там визнають, в озеро справді зливається дощова вода.

Тим часом, що тепліше на вулиці , то неспокійніше людям.

"Це ж тільки хімічний аналіз, а бактеріологію ніхто не робив, а це і гепатити, і холера, і дизентерія. Та мало що ще ...", - обурюються люди.

Чи є привід хвилюватися може визначити санстанція, але там відмовляються брати воду на експертизу з озера Курячого та людських криниць. Чиновники запропонували жителям мікрорайону, колодязі яких забруднені, власним коштом прокласти водогін.

Кореспондент ТСН Олена Усенко.

Відео У Дніпропетровську люди залишилися без питної води

Залиште свій коментар

Вибір редакції