У Дніпропетровську трамвай зійшов з рейок. Загинули люди

Громадськість Дніпропетровська вважає, що міська влада знищує електротранспорт. Підтвердження цього - трамвайна аварія 27 травня.

Міська влада Дніпропетровська навмисно знищує електротранспорт на догоду приватним перевізникам та власникам маршрутних таксі. З такою заявою виступили низка дніпропетровських політиків, експертів і представників громадських організацій. На їхню думку ситуація в галузі дійшла до критичної точки, коли 27 травня зійшов з рейок і зіткнувся з деревом трамвай з двох вагонів маршруту № 1, в якому знаходилися 65 пасажирів. У результаті аварії постраждали 17 людей. Одна з постраждалих згодом від отриманих травм померла.

За словами в.о. директора ДКП "Дніпропетровський електротранспорт" Володимира Карпенка, очолюване ним підприємство знаходиться в глибокій кризі, і його давно вже час "виносити вперед ногами". "Ми отримали 4 тролейбуси в 2007 році і 4 - у 2008-му. Трамваї останній раз ми отримували в 2004 році. Назвати ці 28 машин новими буде неправильно - це техніка з Німеччини, що була в експлуатації. Там ці машини зняли з експлуатації, у нас же ці трамваї на сьогодні - найкращі. Вони працюють на маршруті № 1. З тих пір в депо не надходило жодного нового трамвая", - відзначив Володимира Карпенко. Погіршує ситуацію багатомісячна заборгованість із зарплати перед співробітниками галузі. А аварія, що сталася 27 травня, виявила катастрофічний рівень зношеності колії, зазначив В. Карпенко.

У доведенні міського електротранспорту до критичного стану експерти і політики звинувачують міську владу. В першу чергу, депутата Дніпропетровської міськради, лідера громадської організації "Громадська сила" Загіда Краснова, який діє з мовчазної згоди дніпропетровського міського голови Івана Куліченка. Координатор громадської організації ГРАД Андрій Денисенко вбачає основну причину проблем з електротранспортом в потужному лобі власників маршрутних таксі серед депутатської більшості Дніпропетровської міськради. "Я маю на увазі депутата Ігоря Сухова і цілий ряд депутатів, підконтрольних керівнику більшості в міськраді Загіду Краснову. Протягом низки років проводилася політика недофінансування ДКП "Дніпропетровський електротранспорт". Давайте називати речі своїми іменами. Краснов і Куліченко зробили все, щоб протягом останніх років "пустити під ніж" міський електротранспорт разом з його рухомим складом та інфраструктурою", - упевнений Андрій Денисенко.

На сьогоднішній день у дніпропетровців просто немає альтернативи маршрутним таксі, які є фактично монополістами у сфері міських громадських перевезень. На думку депутата Дніпропетровської міськради Ігоря Кучина, причина жалюгідного стану міських трамваїв і тролейбусів полягає в некомпетентності і нехлюйстві чиновників Дніпропетровської міськради. Політик вважає, що для зміни ситуації необхідно змінити сам принцип управління транспортними потоками в місті. "Ситуація, коли городяни не мають можливості вибору, яким видом транспорту їм користуватися, неприпустима. Управлінню транспорту та зв'язку Дніпропетровської міської ради необхідно створити транспортну мережу таким чином, щоб у центрі міста маршрути трамваїв, тролейбусів та маршрутних таксі були розведені. Це дозволило би зменшити кількість заторів у центрі міста і дало б можливість ДКП "Дніпропетровський електротранспорт" самостійно заробляти", - заявив Ігор Кучин.

При цьому Андрій Денисенко впевнений, що слабкий менеджмент управління транспорту і зв'язку - це результат політичної волі керівників більшості в міськраді. "Кадри, які вирішують все - це Загід Краснов і його команда, об'єднана в "Громадський силі". Ми маємо розуміти, що така маршрутна мережа та постійне зменшення кількості тролейбусів і трамваїв на вулицях міста - це добре продумана політика знищення міського електротранспорту на благо приватним перевізникам і їхнє лобі в Дніпропетровській міськраді", - сказав Андрій Денисенко.

Як раніше повідомляло ІА "НОВЫЙ МОСТ", 12 травня співробітники ДКП "Дніпропетровський електротранспорт" вийшли на мітинг під стіни Дніпропетровської міськради з вимогою погасити заборгованість по заробітній платі, яка на той момент становила майже 20 млн грн.

Читайте також:

Трамвай зійшов з рейок у Дніпропетровську: 14 постраждалих

У Маріуполі при зіткненні двох трамваїв постраждали 10 людей

Через снігопад у Дніпропетровську зійшли з рейок три трамваї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: