Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У "ДНР" кинули за ґрати українського активіста, який понад 7 місяців просидів у підвалах

23-річний Володимир Фомічев був узятий в полон бойовиками "ДНР" в Макіївці 4 січня цього року.

Так званий суд "ДНР" на два роки кинув за ґрати 23-річного українця Володимира Фомічева, співробітника київської організації "Центр UA".

Після того, як його затримали бойовики, він просидів у "підвалах" і тюрмах понад 7 місяців, повідомляє Громадське ТБ.

"23-річний Володимир Фомічев, співробітник київської організації "Центр UA", яка розслідує злочини політиків, розробляє програми реформ і стежить у Верховній Раді за "кнопкодавами", був узятий в полон бойовиками так званої ДНР в Макіївці 4 січня цього року. Він просидів у "підвалах" і тюрмах так званого МГБ понад 7 місяців. А 16 серпня суд "ДНР" оголосив вирок - два роки позбавлення волі. Його звинувачують у тому, що він нібито провіз з Києва у Макіївку дві гранати", - йдеться у повідомленні.

Батько Володимира Ігор Фомічев розповів, що понятих, які повинні були зафіксувати вилучені у Фомічева речі, на місці не було. Згодом в "МГБ" сказали, що знайти понятих не вдалося. А потім вони заявили, що знайшли у нього дві ручні гранати - начебто він їх ховав у зимовій куртці і планував позбутися якраз перед приходом співробітників "МГБ".

Його забрали та тривалий час не визнавали, що він утримувався у них.

Батьки Володимира писали заяви у всі можливі інстанції, розраховуючи отримати хоч якісь пояснення. Проте відповідь дали лише 26 лютого: "слідчий" сказав, що Фомічева затримали за зберігання зброї і участь у збройних угрупованнях - приписали йому співпрацю з ВО "Свобода", з якою Фомічев, як стверджують його колеги та знайомі, він ніколи не був пов'язаний. Пізніше останній пункт з обвинувачення прибрали через недоведеність.

Коли доказів не знайшли, залишили тільки одне обвинувачення - зберігання гранат, а за це, зазвичай, дають умовний термін. Оскільки, на окупованих територіях Донецької області майже у всіх є зброя.

На початку травня батькам віддали речі Володимира, які працівники "МГБ" вилучили у нього під час затримання. Серед них - светр Фомічева: спина якого була повністю залита кров'ю.

Батько вважає, що сина змусили визнати факт перевезення гранати під фізичним тиском. Також він припускає, що окупантам його "здав" старий друг, колишній активіст донецького осередку "Фундації регіональних ініціатив" Роман Хузяхметов, який спершу разом з Фомічевим підтримував Євромайдан, а потім перейшов на бік "ДНР".

У своєму останньому слові на суді 15 серпня Володимир сказав, що визнає свою провину і що він не повинен був везти у Донецьк гранати, говорить батько Ігор Фомічев. Він додав, що адвокат сказала Володимиру, що якщо він у всьому зізнається, то його відпустять, а якщо змінить свої свідчення, то вони знову прив'яжуть йому зв'язок зі "Свободою" і дадуть років сім".

Батьки планують подавати касаційну скаргу на дії так званого суду "ДНР", але зрозуміло, що шанси невеликі. Як відомо, українських військових, які були затримані бойовиками на окупованих територіях, вносять у списки на обмін, однак Фомічев не є військовим, тому невідомо чи занесений він до цього списку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції