У Донецькій області намагалися незаконно продати 2,5 кг урану

Вилучені з незаконного обігу матеріали являють собою металеві предмети неправильної форми. Потужність експозиційної дози на поверхні вилученого ядерного матеріалу становить понад 1,2 мікрорентген на рік.

Співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали в Слов'янську Донецької області шість громадян України, які намагалися незаконно реалізувати три злитки збідненого урану загальною вагою 2,5 кілограма, повідомляє державний комітет ядерного регулювання України.

Громадяни були затримані при спробі реалізації цього урану ще 17 березня поточного року, однак комітет оприлюднив цю інформацію тільки 12 травня.

"Вилучені з незаконного обігу матеріали являють собою металеві предмети неправильної форми. Потужність експозиційної дози на поверхні вилученого ядерного матеріалу становить понад 1,2 мікрорентген на рік, що перевищує природний фон в 100 разів", - говориться в повідомленні комітету.

На підставі матеріалів СБУ головне управління МВС України в Донецькій області порушило дві кримінальні справи за ознаками скоєння злочинів, передбачених частиною першої та частиною третьою статті 265 КК країни (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами), що передбачає від двох до 15 років позбавлення волі.

Читайте також:

Україна почне позбавлятися від запасів урану вже цього року

МАГАТЕ підготувалося до нашестя ядерних терористів на Україну

Янукович планує відновити видобуток і експорт урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: