У Донецькому медуніверситеті влаштували "концтабір" для собак-смертників

Піддослідних собак у віварії тримають у жорстоких умовах: їжу їм збирають на смітниках і кожна тварина переносить по кілька операцій, після чого вважається "відпрацьованим матеріалом".

Концтабір для собак_3
Комсомольская правда в Украине
Концтабір для собак
У Донецькому медуніверситеті влаштували "концтабір" для тварин. Над собаками ставили жорстокі експерименти, а перед смертю піддослідні тварини страждали від голоду та насилля.

Про це розповіла директор собачого притулку "ПІФ" Вікторія Васильєва.

Завідувач віварію Олексій Соколов вирішив показати, в яких умовах живуть собаки перед тим, як лягти під скальпель студентів-медиків, пише Комсомольська правда в Украине.

Як зазначає видання, віварій, що належить мед університету, знаходиться за старими дерев'яними воротами недалеко від університетських гуртожитків.

"У приміщенні дуже неприємний запах. За дверима кімнат рядами стоять клітки з білими піддослідними пацюками. Сотні червонооких звірків копошаться в маленьких камерах, щохвилини отруюючи повітря своїми випорожненнями", - відзначає видання.

За словами завідувача віварію, їжу для тварин доведеться збирати на смітниках, оскільки більше ніде її взяти.

"Приміщення для собак знаходиться в іншому кінці будинку, але через сильний сморід знаходитися у приміщенні неможливо. У двох невеликих кімнатках на ланцюгу сидять 16 собак, які увесь час сидять у своїх випорожненнях. Кожна собака в окремому тісному боксі, де вона ледве може зробити пару кроків", - констатує видання.

За словами прибиральниці віварію, у приміщенні каналізації немає.

"Вода є, а стікати їй нікуди. Ми вже пристосувалися, головне, щоб їжа була, але останні час нас притискають, близько місяця їжу не дають", - додала вона.

"Раніше у нас було до 300 собак. Але поступово я цю кількість зменшив, щоб залишалося трохи більше 20. Досліди все одно потрібно проводити, є план", - сказав завідувач Олексій Соколов.

За його словами, собак, як правило, приносять самі студенти, відловлюючи їх у підворіттях. Ліки їм також доводиться купувати самостійно, хоча раніше медикаментами забезпечував університет. Щотижня медики забирають для дослідів не більше 3 собак.

Він також додав, що повертаючись з операційного столу, тварини повинні відновитися під наглядом студентів, а потім знову потрапляють під ніж. Кожна псина переносить по кілька операцій, після чого вважається "відпрацьованим матеріалом".

"А останнім часом змучені дослідами тварини перебувають під загрозою знищення", - сказав Соколов.

Він додав, що офіційно не говориться, що від собак хочуть позбутися, приспати, але ця тема постійно обговорюється.

З 11 червня віварій перестав отримувати корми для тварин. За словами Олексія Соколова, надходження їжі гальмує казначейство.

"Не віриться, що це може відбуватися в цивілізованій країні, будь-яка нормальна людина отримає тут стрес", - вважає Вікторія Васильєва, директор донецького притулку для бродячих собак "ПІФ".

"Я побачила справжній концтабір для тварин, де вони не вигулюються і харчуються незрозуміло чим. Хоч у нас і переповнений притулок, але цих собак ми обов'язково заберемо, іншого варіанту бути не може", - додала вона.

Водночас, ректор Донецького національного медичного університету Юрій Думанський заявив, що віварій тимчасово закриють, а собаки будуть переведені до притулку для бродячих тварин "ПІФ".

Він також наголосив, що віварій університету потрібен, тому остаточно його закривати ніхто не буде.

Читайте також:

У Дніпропетровську невідомі розстрілюють тварин на вулицях

Біля пам'ятника жертвам Голодомору в Києві почали труїти собак

За півроку в Київському зоопарку загинуло півсотні тварин

В Ужгороді масово потруїли безпритульних собак

За нового керівництва у Київському зоопарку померли уже 62 тварини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: