У Донецьку знайшли альтернативу вугіллю

У Донецьку альтернативу вугіллю знайшли у каналізації: стоки міста насичені великою кількістю хімічних речовин, що при правильній доробці можна використовувати як добриво.

У Донецьку взялися добувати альтернативне вугіллю пальне з каналізації. Режим використання стоків поки що тестовий.

Площу більше 200 футбольних полів займають споруди з очищення каналізаційних стоків Донецька. Місцевий водоканал випробовує технологію, як позбутися смороду, що розноситься на кілометри.

Агрегат усмоктує каналізаційні стоки, відокремлює тверді частинки від рідини. З одного боку, ллється чиста вода, з іншого – концентрат органічних речовин.

Фахівець з апробації технології Володимир Кривонос зазначає, що застосування цієї органіки може бути багатогранне.

"По-перше її можна використовувати на корм рибкам, наприклад, при певній доробці можна використовувати в якості добрива. Також її можна спалювати - отримати тепло та електроенергію", - сказав він.

Ескперти пояснюють, що каналізаційні стоки Донецька насичені великою кількістю хімічних речовин. Тому не рекомендується використовувати, отриманий за технологією концентрат як добриво. Зазначається, що найбільша користь від нього, як від пального.

У "Донецькміськводоканал" стверджують, що спалювання дає 4 тис. кілоджоулів – стільки тепла видає муловий осад.

Показники кращі, ніж у вугілля, якщо цю установку взяти і відпрацювати спільно зі спалюванням, то донецькі очисні споруди можна буде перевести на автономне «харчування», наголошують фахівці.

Таку технологію використовують європейські міста-мільонники майже півстоліття, проте в Україні це сприймається як ноу-хау.

Комунальники впевнені, що спалення каналізаційного концентрату дасть змогу Донецьку вже через деякий час звільнити від нечистот понад 160-т гектарів землі.

Читайте також:

Експерти прогнозують подорожчання пального

Антимонопольний комітет знизив ціни на бензин

Тігіпко: якщо не зупинити ціни на бензин, вони зупинять економіку

ВідеоАльтернативне пальне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: