У Донецьку та Івано-Франківську протестували позичальники банків

Протести проти кредитної політики НБУ проходили по всій Україні.

протест нбу
УНІАН
У Донецьку біля будівлі обласного управління Національного банку України близько сотні підприємців взяли участь в акції протесту проти кредитної політики НБУ.

Організатори акції повідомили, що через економічну і банківську кризи їхній бізнес практично зупинився. ”Ми потрапили в депозитне рабство, багато хто з нас має проблеми з поверненням валютних кредитів. Справа вже дійшла до суду”, - сказали організатори акції.

За їхніми словами, зокрема, банки вимагають повернення кредитів за ”нереальним” курсом долара, і у підприємців немає на це коштів.

Учасники акції прив`язали до дерева опудало ”позичальника, який вже повісився”, тримали в руках прапори громадського об`єднання ”Захист” і плакати з гаслами: ”Даєш курс 5,05!”, ”Поверніть наші гроші!”, ”Даєш кредитні канікули!”, ”Вимагаємо мораторій на вилучення заставного майна!”, Не смійте забирати наше житло!”, ”НБУ, понизь процентну ставку!” та інші. Також підприємці скандували ”Ганьба НБУ!”, ”Боягузи, відкрийте двері й візьміть наші вимоги!”.

Протестуючі також збирали підписи на підтримку ”Меморандуму щодо спільних дій між НБУ і комерційними банками про вирішення проблемних питань у банківській системі України”.

Учасники акції чекали, що з будівлі облуправління НБУ до них хто-небудь вийде, проте цього впродовж годинної акції не сталося.

Подібні акції протесту позичальників банків пройшли в Києві та інших містах України.

Зокрема, в Івано-Франківську акцію протесту позичальників банків організувала громадська організація "Народний антикризовий спротив".

Автоколона автомобілів проїхала вулицями міста повз відділення Національного банку України і прибула на площу перед адміністративною будівлею місцевих органів влади.

На одному вантажному автомобілі учасники протесту привезли труну з написом: “З одного боку - конституційні права України, з другого – малий і середній бізнес”. На інших авто були прикріплені плакати: “Ні - кредитному рабству” та інші.

Учасники акції оприлюднили заяву до керівників держави і області, Нацбанку. Вони, зокрема, вимагали у п’ятиденний термін скасувати закон, що дозволяє банкам забирати у позичальників заставне майно без рішення суду, ввести в Україні статус потерпілих від фінансової кризи, зобов’язати банківські структури надавати повні кредитні канікули на 12 місяців громадянам, яким нададуть статус постраждалих від фінансової кризи, заборонити арешт будь-якого майна, окрім заставного.

Також учасники акції вимагали від влади до 15 березня створити національну програму виходу України з кризи та перевести доларові кредити у гривневі по курсу 5,05 грн. за 1 долар США.
 

Читайте також:

Тисячі боржників банків підуть протестувати на вулиці

Щонайменше сім банків обмежили видачу готівки

Профспілки пообіцяли уряду некеровані акції протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: