У другому турі виборів Янукович майже на 20% випередив би Тимошенко

Згідно даних КМІС, Янукович впевнено перемагає Тимошенко в другому турі президентських виборів.

У другому турі виборів президента України Віктор Янукович майже на 20% випередив би Юлію Тимошенко. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування громадської думки “Електоральні настрої населення України за місяць до президентських виборів 2010 року”, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

За даними дослідження, 29% виборців заявили, що не братимуть участь у голосуванні. А відтак, показало опитування, серед загального числа поданих голосів у першому турі (це близько 71% від загальної чисельності громадян, які мають право голосу) Януковича набирає близько 42%. Тимошенко – близько 22%.

Якщо б за цими результатами наприкінці грудня відбувся другий тур виборів, то у ньому, за даними дослідження, взяли би участь 74% виборців. Як свідчать результати опитування, Януковича отримав би 58% голосів, що на 19% більше, ніж результат Тимошенко, за яку б проголосували близько 39% виборців.

Щодо абсолютної кількості виборців, тобто усіх громадян України віком від 18 років, але без урахування їхніх намірів брати чи не брати участь в голосуванні, Янукович має електоральний рейтинг близько 30%. Тимошенко – близько 16%. За Сергія Тігіпка, який посідає третю позицію, готові віддати голоси близько 7% виборців. Арсеній Яценюк набирає близько 4% голосів. Замикає п’ятірку Віктор Ющенко, якого підтримують близько 3,5% українців. Далі у переліку кандидатів за рейтингом йдуть Петро Симоненко – 3%, Володимир Литвин - 2,5%. Близько 1% українських громадян підтримують Олега Тягнибока.

Решта кандидатів усі разом набирають близько 2%, констатують соціологи. Водночас також близько 2% не підтримали б жодного кандидата.

Соціологічне дослідження проводилося 12-24 грудня. Методом інтерв’ю було опитано 4074 респондентів віком від 18 років, які проживають у 144 населених пунктах усіх областей України, м. Києва та АР Крим.

Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3% для показників, близьких до 50%; 2% - для показників, близьких до 25%; 1,4% - для показників, близьких до 10%; 1% - для показників, близьких до 5%.

Читайте також: 

Опитування: рейтинг Тимошенко росте, Януковича - падає

В Інтернет-опитуваннях Тігіпко вийшов на друге місце серед кандидатів в президенти

Новорічні привітання Ющенка найбільше подобаються селянам

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: