У Facebook видалили пост українського дипломата з критикою тези Путіна про “один народ”

У Facebook видалили пост українського дипломата з критикою тези Путіна про “один народ”

Фото з соцмереж

Цензори соцмережі побачили в дописі порушення щодо заборони “мови ворожнечі”.

Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс відреагував на статтю президента Росії Володимира Путіна із вигадками про “історичну єдність росіян та українців", але його пост у Facebook було заблоковано. Про це український дипломат повідомив у тій таки соцмережі, опублікувавши скріншот видаленого поста. 

Як видно на знімку, у тексті цього допису Євген Перебийніс не тільки не вживав жодних образливих слів на чиюсь адресу, але й не називав ні імен, ні назв держав.

“Який одиннарод? Які брати? Судячи з того, як цілеспрямовано і холоднокровно вони нас знищували протягом кількох століть, то ми навіть не родичі. Родичів нормальні люди не вбивають”, - доволі стримано і дипломатично написав він. 

Фото з соцмереж

Однак, цензори Facebook одразу зрозуміли, про кого йдеться, і заблокували допис через порушення правила соцмережі щодо заборони мови ворожнечі.

“Цікаво, яке слово з нього суперечить правилам і розпалює ненависть? Адже я нікого не назвав прямо. Але "вони" розуміють, що "вони" це "вони", - іронічно зауважив Перебийніс.

Нагадаємо, що президент держави-агресора Володимир Путін у своїй статті вкотре повторив пропагандистську риторику про "єдиний народ" та те, що нібито "Радянський союз об'єднав українські землі, пограбувавши Росію". Україна, на його думку, "повинна повернутись до тих кордонів, у яких вступила в СРСР". 

Наступна публікація