У Філарета пообіцяли реакцію на рішення синоду ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх почесний патріарх прокоментує особисто.

Швидкої реакції почесного патріарха Філарет на рішення синоду Православної церкви України не сталося. В оточенні владики також відмовилися коментувати засідання архієреїв канонічної автокефальної помісної церкви, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Натомість у Філарета пообіцяли, що найближчим часом почесний патріарх вийде до журналістів з брифінгом. На ньому він дасть оцінку рішенням синоду ПЦУ та відповість на запитання журналістів.

ВідеоСвященний синод ПЦУ позбавив Філарета керувати Київською єпархією

Філарет більше не керує Київською єпархією, всі столичні храми та монастирі відтепер підпорядковані митрополиту Епіфанію. Чи одностайно підтримали рішення звільнити Філарета і як реагуватиме на це Почесний патріарх – ТСН з'ясовувала.  

Священний синод ПЦУ позбавив Філарета керувати Київською єпархією

Перед засіданням синоду предстоятеля церкви владику Епіфанія на території собору святої Софії "перехопив" помічник Філарета з текою паперів. Він привітався, віддав документи митрополиту Київському і всієї України та швидко зник. У теці були рішення так званого помісного собору, що відбувся минулого четверга та декларував відновлення УПЦ Київського патріархату. Сам Філарет на синод не прийшов.

Засідання синоду тривало п’ять годин і було присвячено здебільшого саме діям почесного патріарха. В підсумку Філарета вирішили не виганяти зі складу єпископату, але суттєво обмежили у правах і залишили право на оскарження цих дій. "Наші двері відкриті для всіх, навіть для тих, хто з якихось причин вирішив відійти від нас, пошукати чогось іншого, ці двері лишаються відкритими, бо насправді ми всі є Православна церква України", - наголосили в ПЦУ.

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції