У Філарета заперечили юридичну ліквідацію УПЦ КП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В УПЦ КП переконують, що внесення змін реєстру незаконне.

В Українській православній церкві Київського патріархату заявили, що її не мали права юридично ліквідовувати. 

Про це йдеться в офіційній заяві церкви.

Юридичний відділ УПЦ КП переконує, що "предстоятель іншої церкви - ПЦУ, відокремленої від УПЦ КП" з допомогою держслужбовців Мінкульту вніс зміни до Єдиного держреєстру юридичних осіб, що, на думку, Київської патріархії, є незаконним.

"Заявляємо, що ніякого відношення до внесення зазначеної інформації в Єдиний державний реєстр юридичних осіб релігійна організація "Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату" не має. Ні нею, ні її засновником - Помісним Собором, рішення про припинення (реєстрації) не приймалося", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній під час засідання Синоду 14 грудня заявив про остаточну ліквідацію УПЦ Київського патріархату та УАПЦ.

Як повідомлялося, для почесного патріарха Філарета створять релігійну організацію в складі Православної церкви України у формі місії. Таке рішення ухвалили в четвер, 5 грудня, під час засідання священного синоду ПЦУ у зв'язку із завершенням процедури ліквідації УПЦ КП. З огляду на минулі заслуги в розвитку церкви, Філарету залишили право на пожиттєве проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36. Також до кінця життя патріарх може здійснювати богослужіння у Володимирському соборі в столиці. Крім того, на засіданні було ухвалено, що за рахунок відрахувань від Володимирського собору і добровільних пожертвувань буде фінансуватися довічне матеріальне утримання Філарета.

Відео У Києві відбувся перший Архієрейський собор ПЦУ

56 ієрархів з усієї країни з'їхалися до Софії Київської. Зібрання було закрите. На нього почесний патріарх Філарет не з'явився. Собор закликав його і його оточення до примирення і припинення "самоізоляції".  

У Києві відбувся перший Архієрейський собор ПЦУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції