Фірташа за борги позбавили понад 100 гектарів землі в Києві

"Родовід Банк" відсудив у Фірташа 113 га землі на Оболонських Липках на березі Дніпра.

"Родовід Банк" відсудив за борги у бізнесмена Дмитра Фірташа ділянку землі в Києві площею 113 га. Про це повідомив тимчасовий адміністратор "Родовід Банку" Сергій Щербина.

Щербина наголосив, що з підконтрольними Фірташу компаніями банк почав судитися з липня цього року.

"Причому досить вдало: у листопаді ми виграли у них суди і забрали у неплатників застави. Найбільша застава - це 113 га землі в Києві на Оболонських Липках на березі Дніпра. На цю земельну ділянку зараз активно шукаємо покупця. Зацікавлених покупців небагато, але вони є", - сказав Щербина.

Нагадаємо, у серпні міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що МВС порушило кримінальну справу за фактом розкрадання 2 млрд грн з "Родовід Банку". Одним з винуватців називалася підконтрольна власникові Group DF Дмитру Фірташу фірма "Баски плюс 2004", яка в листопаді 2007 року відкрила в "Родовід Банку" кредитну лінію на 250 млн грн під заставу земельної ділянки у Києві в районі вулиці Озерна (цю ділянку фірма придбала в березні 2007-го на земельному аукціоні майже за 1 млрд грн). Після цього ще 15 компаній взяли у "Родовід Банку" кредити під заставу цієї ж землі на суму 1,5 млрд грн.

На початку 2009 року вищезазначені позичальники перестали платити за кредитами, а власник земельної ділянки - фірма "Баски плюс 2004" - подав на банкрутство. Процедура банкрутства проводилася в короткі терміни і тишком-нишком, через що "Родовід Банк" не встиг зареєструватися в комітеті кредиторів цієї фірми. З липня "Родовід" відстоював свої права на вилучення застави в судах.

Читайте також:

Фірташ звинуватив Україну в незаконному відборі 11 млрд кубометрів газу

Угорський бізнес Фірташа перейшов Путіну та його брату

Суд заарештував два заводи Фірташа

Людину Фірташа звільнили з "Інтера"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: