У фоновому режимі. Інтерактивна мапа покрокового заміру радіації між Прип'яттю та Києвом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На мапі можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

ТСН.ua вирішив проїхатися маршрутом Прип'ять-Київ та зробити заміри радіації на цьому маршруті. Примітно, що в Чорнобилі радіаційний фон складає не менше 0,29 мкЗв/год, а біля самої ЧАЕС цей показник сягає 2,79 мкЗв/год. При цьому, у Києві рівень радіації не перевищує 0,14 мкЗв/год.

За допомогою спеціального обладнання ми робили заміри фону кожні 50 метрів, починаючи від центру Прип'яті і закінчуючи районом Подолу в Києві. Зазначимо, що безпечний рівень радіації для людини – 0,30 мкЗв/год.

Найбрудніша територія на нашому маршруті виявилися біля самої ЧАЕС, але у самій Прип'яті такі місця також є. Дивіться на нашій мапі, як змінювався радіаційний фон із центру Прип'яті і до Поштової площі у Києві.

Щоб переглянути радіаційний фон – скористайтеся масштабуванням мапи та оберіть точку, яка вас цікавить. Таким чином можна простежити динаміку радіаційних перепадів.

Окрім того, ТСН.ua розпочинає публікувати серію матеріалів, в яких ми хочемо показати Прип'ять та ЧАЕС такими, якими їх ще не бачили раніше. Ми згадаємо, яким місто було до трагедії, і розповімо про те, яким воно є нині. Перший матеріал із цієї серії – фото міста-привида, як його звикли називати, до аварії на четвертому енергоблоці 1986 року і зараз.

Контраст разючий. Здається, що на фото час застиг, проте місто дихає і продовжує жити. Деякі будівлі неможливо впізнати через пророслі крізь них дерева, окремі вулиці загубилися у нескінченному павутинні диких рослин, а стела на в'їзді до Прип'яті поєднує в собі два різні світи.

Зазначимо 14 листопада розпочався процес насування Арки (НБК) на об'єкт "Укриття", і вже в останні дні листопада українці зможуть побачити четвертий енергоблок Чорнобильської АЕС під новим безпечним конфайментом.

Встановлення НБК має зробити майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами всередині "Укриття".

Залиште свій коментар

Вибір редакції