У ФПУ заявляють про спробу тиску влади на керівництво об’єднання

У центрі обговорення опинилося призначення Василя Хари головою Федерації профспілок України.

В Федерації профспілок України заявляють про чергову спробу тиску влади на керівництво об’єднання.

Про це йдеться в заяві ФПУ.

У документі зазначається, що у четвер, 1 жовтня, Окружний адміністративний суд Києва після розгляду позову громадянина Щурика ухвалив рішення про скасування "наказу та правового висновку Міністерства юстиції України щодо легітимності обрання Головою ФПУ Василя Хари".

У заяві стверджується, що "формальним приводом для такого рішення стало неналежне оформлення правового висновку Мінюсту". "Але замість того щоб зобов’язати цей легалізуючий орган доопрацювати документ, суд скасував весь пакет рішень щодо прийняття змін до Статуту ФПУ, чим фактично визнав виборні органи найбільшого профспілкового об’єднання України нелегітимними", - йдеться в заяві.

В ній сказано, що у зв’язку з таким рішенням суду "повноваження більшості голів членських організацій Федерації профспілок України на чолі з головою ФПУ поставлені під сумнів".

Коментуючи рішення суду, голова ФПУ Хара заявив, що відбувається "чергове цинічне та безпрецедентне використання судової системи у тотальній війні проти національного профспілкового руху та порушення демократичних принципів у державі". На його думку, причиною атак на керівництво ФПУ стала категорична відмова федерації надати згоду на підвищення цін на газ для населення та протест проти приватизації 15 обленерго.

"Активна та принципова позиція ФПУ та її членських організацій щодо дотримання соціальних стандартів та трудових прав людини праці викликає шалений спротив з боку влади та створених нею "жовтих" профспілок", - підкреслив Хара.

При цьому він наголосив, що "будь-які спроби приборкати ФПУ та зробити її покірною та слухняною маріонеткою у руках влади, приречені".

Читайте також:

Тігіпко: влада грабує підприємства

Київська влада провела незаконні операції з майном на 215 мільйонів

Влада США заробила 4 млрд доларів на врятуванні найбільших банків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: