Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У фронтових селах зони ООС виборчі дільниці не відкриються

Там, де вдалося провести президентські вибори, парламентських не буде.

У 12 селах Донеччини виборчі дільниці не відкриються, бо голосувати там небезпечно. На президентських виборах жителі населених пунктів на лінії зіткнення змогли проголосувати, а от на парламентських їм порадили їхати на сусідні, більш спокійні дільниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від Маріуполя 30 кілометрів, від Волновахи 60 км, а від ворожих позицій – усього кілька. Це селище Чермалик на Донеччині, де живуть більше тисячі виборців, але жоден у неділю не голосуватиме. 79-річний Володимир Семенович прочитав про це в оголошенні у сільраді. "Голосувати не будете – хто ви такі. Значить, президентські голосували, а зараз неможна", - робить висновок Володимир Сагір. Чоловік обурюється, що причин  до пуття нікому не пояснили, а от у військово-цивільній адміністрації  запевняють: крок вимушений. Виборчу дільницю не відкриють, бо небезпечно – тиждень тому від ворожого обстрілу на власному подвір’ї загинув 49-річний чоловік. "Поранення були складні, важкі", - каже сестра загиблого Євгенія Гаджі.

Відео У 7 селах Донеччини виборчі дільниці не відкриють через небезпеку обстрілів

Йдеться про населені пункти, розташовані на лінії зіткнення. На президентських виборах люди там змогли проголосувати, а от на парламентські їм запропонували поїхати в сусідні населені пункти. Чому це майже нереально, жителі Чермалика розповіли ТСН.  

У 7 селах Донеччини виборчі дільниці не відкриють через небезпеку обстрілів

Вибухи пошкодили кілька будинків. На обійстя пана Володимира снаряд прилетів уже вдруге. "Мені знову будинок розбомбили, повторно. Ось іду брати акт. 20 метрів міна впала від будинку, дах весь пошкодило", - каже Володимир Узбек. "У нас по селу дуже багато падало", - визнає голова Чермалицької сільської ради Олена Табія. Вона пояснює, що проголосувати жителям Чермалика  пропонували  у сусідніх селах, до найближчого з яких їхати 11 кілометрів. Але до того треба було змінити місце голосування аж у Волновасі – це майже 5 годин дороги. При тому, що громадський  транспорт туди не ходить роками, бо перевізникам це просто не вигідно. "Відстань дуже велика, а пасажиропотік дуже маленький", - констатує голова сільради.

Винаймати приватний транспорт дорого, до того ж, у селі мешкають переважно літні люди без особливих статків. "Хто туди поїде?" - питає Володимир Сагір. Люди обурюються, бо вважають, що їм могли б виділити хоча б один автобус, але чиновники наполягають, що таке не передбачено.

Кореспондент ТСН Данило Солодов

Залиште свій коментар

Вибір редакції