Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Гаазі повідомили деталі позову України проти Росії

Україна звинувачує Росію у системному фінансуванні терористичної діяльності.

Міжнародний суд ООН повідомив деталі позову України проти Росії.

Про це йдеться у повідомленні суду ООН, передає "Європейська правда".

Україна просить визнати у рішенні суду, що Росія порушила зобов'язання в рамках Конвенції щодо фінансування тероризму, поставляючи фінансування, допомогу у вигляді зброї та тренувань незаконним озброєним формуванням, які беруть участь у здійсненні терористичних актів в Україні.

В переліку терористичних формувань, які фінансуються та підтримуються РФ, названі "ДНР", "ЛНР", група "Харківські партизани" та інші.

Найбільший блок претензій стосується порушень прав кримських татар та українців з боку російської влади, а також влади окупованого Криму.

Київ просить визнати, що Росія має понести відповідальність за: дискримінацію і жорстоке поводження з представниками кримськотатарської та українських громад;  проведення незаконного референдуму; заборону Меджлісу і переслідування його лідерів; підтримку та пряму участь у кампанії зі зникнення (викрадення) і вбивства кримських татар; залякування кримських татар; перешкоджання ЗМІ; пригнічення освіти кримськотатарською та українською мовами, а також заборону зібрань представників цих громад.

Україна також просить суд на час розгляду справи заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, що погіршать ситуацію.

Україна вимагає припинити підтримку збройних формувань на українській території, відновити права української та кримськотатарської громад  в Криму та Севастополі.

Нагадаємо, Україна подала позов проти РФ до Міжнародного суду ООНПозов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Україна переконує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму через надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції