Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Коли в люті морози залишилися без газу. Яку альтернативу російському паливу знайшли в Генічеську

У місті частково перейшли на твердопаливні котли.

У разі зупинки транзиту газу з Росії жителі прикордонних територій можуть мати чимало труднощів із блакитним паливом. Оскільки, більшість отримує газ території РФ чи Молдови. Втім, в Україні є місто, яке у 2016 році вже пережило раптове відключення газу росіянами. Це Генічеськ, що на кордоні з окупованим Кримом. Як тоді люди впоралися з цим і яке розв'язання проблеми знайшли нині, у сюжеті ТСН.19:30.

Три роки тому ледь не замерзло пів Генічеська. Надлишки блакитного палива з Арабатської стрілки на зиму традиційно закачали в сховища на території сусіднього Криму. Хоча півострів уже був окупований. Але тоді росіяни перекрили вентиль.

Міський голова Генічеська запропонував політичний вихід із проблеми. Про повернення газу домовилися на рівні підприємств. Після газової кризи у 2016 році у Генічеському районі вирішили не ризикувати і більше не закачувати в Кримські сховища паливо. Три пори року газ зі свердловини постачають абонентам напряму, без сховищ. А от узимку, коли споживання зростає, цього не вистачає. Тож, частково перейшли на твердопаливні котли.

Відео Без російського палива: як три роки тому Генічеськ пережив раптове відключення газу

ТСН вже розповіла, з якими складнощами можуть зіштовхнутися жителі прикордонних територій у разі зупинки транзиту газу з Росії. Наприклад, Вовчанськ на Харківщині отримує блакитне паливо з Бєлгородської області Росії. А Кам'янець-Подільський - з Молдови. Але є в Україні і місто, яке вже пережило раптове відключення газу росіянами. Це Генічеськ - на кордоні з окупованим Кримом. Як вони тоді у 2016 році впоралися з цим – у сюжеті.  

Без російського палива: як три роки тому Генічеськ пережив раптове відключення газу

Такі котли, як резервні, поставили в бюджетних установах: лікарнях, школах і садочках. "Це газова котельня, на 12 котлів, потужністю 600 кВт. І це резервна багато паливна котельня, де використовуємо вугілля, брикети, дрова. Усе, що є, абсолютно все горить", - пояснює фахівець.

Уже кілька років херсонські чиновники домагаються, щоб під'єднатися до єдиної газотранспортної системи України. Вони хотіли закільцювати газогін зі свердловин на Арабатській стрілці. За підрахунками, зробленими у 2017-му році, на будівництво треба було 650 мільйонів гривень. З державного бюджету їх так і не виділили.

"Якщо під'єднати до загальної системи, то у нас не буде виникати питання по зберіганню і по сховищу влітку", - пояснює Андрій Онищенко, голова генічеської РДА.

Проєкт газогону розроблений. А поки чиновники шукають гроші, "Чорноморнафтогаз" збирається бурити ще одну свердловину на Стрілковському газовому родовищі. І таким чином там збираються забезпечити Генічеський район блакитним паливом та унеможливити газовий шантаж із боку Кремля.

Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції