Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Генпрокуратурі заперечили легальний виїзд Гужви за межі України

Слідчі твердять, що підозрюваний перебував під дією запобіжного заходу.

Головний редактор видання Страна.ua Ігор Гужва перебував на волі завдяки внесеній за нього заставі розміром півмільйона гривень. Про це заявили в прес-службі Генеральної прокуратури України.

У повідомленні державного органу обвинувачення йдеться про те, що рішенням Шевченківського районного суду Києва до директора ТОВ "Вісті Мас-Медіа" було встановлено заставу розміром 544 тис. гривень, і ці гроші надійшли 27 червня минулого року. "Підозрюваного 29.12.2017 викликано для вручення обвинувального акту на 10.01.2018. Однак він не з’являвся на виклики, мотивуючи це поганим станом здоров’я. У подальшому, 12.01.2018 прокурором у провадженні здійснено виїзд до Шевченківського районного суду м. Києва для вручення обвинувального акту до початку судового засідання в іншому кримінальному провадженні відносно директора ТОВ "Вісті Мас-Медіа" за ч. 3 ст. 212 КК України. Однак він знову не з’явився до суду з причин перебування на лікарняному. В той же день, тобто 12.01.2018 прокурором були здійснені повторні виклики його захисників на 16.01.2018 та на 22.01.2018. Одночасно слід зауважити, що відповідно до положень кримінального процесуального законодавства станом на сьогоднішній день відносно підозрюваного продовжує діяти обраний судом запобіжний захід у виді внесеної ним застави", - твердять у ГПУ.

Відео"Прокуратура просто забула": Гужва пояснив свій учорашній від'їзд до Австрії

Головний редактор видання "Страна.ua" та обвинувачуваний у вимаганні хабаря хизується: зміг утекти, бо прокуратура забула, що у нього сплив термін запобіжного заходу. Закордонні паспорти, які Ігор Гужва здавав на вимогу суду, йому повернули ще восени. А 6 січня втратила силу заборона виїжджати з Києва. Тож кордон він перетнув легально, і жодних перепон йому не чинили.

"Прокуратура просто забула": Гужва пояснив свій учорашній від'їзд до Австрії

Слідчі наголошують, що за іншим кримінальним провадженням щодо ухилення від сплати податків Гужва вийшов під заставу 1 млн гривень. "У подальшому прокурором 08.12.2017 під час обвинувальної промови, тобто на завершальній стадії судового розгляду, подано клопотання про залишення раніше обраного йому запобіжного заходу (обов’язків не відбувати за межі Києва) в силі, проте обвинувачений, зловживаючи наявними процесуальними правами шляхом надання в судові засідання медичних довідок про стан здоров’я та неможливість явки в суд на цій підставі, обмежив право суду на розгляд клопотань прокурора щодо обрання стосовно обвинуваченого додаткових запобіжних заходів. Зважаючи на викладене, та враховуючи, що директор ТОВ "Вісті Мас-Медіа" свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень стосовно нього, прокурором готується клопотання до суду щодо звернення застави в дохід держави та зміни запобіжного заходу на більш суворий", - підсумували у прокуратурі.

Як повідомлялося, наприкінці січня Гужва виїхав за межі України та попросив політичного притулку в Австрії. Там йому допомагає з процедурою отримання притулку перший заступник глави Адміністрації екс-президента Віктора Януковича Андрій Портнов, який також оселився у Відні. Гужва впевнений, що прокуратура просто забула подати клопотання про подовження йому запобіжного заходу, тому йому й дозволили вилетіти з країни. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції