У Генштабі попередили, що відкупитися від мобілізації призовникам буде нелегко

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Генштабі попередили, що відкупитися від мобілізації призовникам буде нелегко

Експерти переконані, що лякати замість заохочувати - наперед програшна тактика

В кожному військкоматі слідкуватиме за порядком представник прокуратури.

Жити за законами воєнного часу хочуть зобов'язати у Генштабі всіх чоловіків призовного віку. Українські очільники вирішили заборонити усім чоловікам призовного віку виїздити за кордон без спеціальної довідки із військкомату. Але не встиг президент доручити Кабміну лише прописати ці правила, як серед людей прокотилася паніка, а хабарі за ще неіснуючий документ обросли реальними цінами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30

Цифри з нулями вже обговорюють у соцмережах. Правила виїзду за кордон із дозволу ще має затвердити парламент, а в Генштабі вже запевняють, що в кожному військкоматі слідкуватиме за порядком представник прокуратури, тож, відкупитися буде нелегко. 

"Спільна робота прокуратури збройних сил України і Міністерства внутрішніх справа. Це не є недовіра військовим комісарам. Спільно з військовим комісаром та працівниками внутрішність справ, спільна робота забезпечить прозорість", - кажуть у військкоматах.

Заплатити від 85-119 гривень штрафу за першу неявку до військкомату, або ж від 2 до 5 роки просидіти за гратами за уникнення мобілізації - ці покарання вже давно прописані в українському законі. Всі ж інші обмеження  Конституція поки забороняє, кажуть юристи, а обмежувати свободу пересування можна тілька після оголошення в країні війни. 

Ті чоловіки, хто нині не на довго збираються з країни, таким нововведенням не в захваті, і переконані, що хто хоче - втече, а тим, хто й вірний країні - це незручно. 

Експерт з комунікації Даниїл Ваховський переконаний, що лякати замість заохочувати - наперед програшна тактика, та малює найпростішу тактику мобілізації, яку мали б накреслили в Генштабі.  

Потенційні призовники не зможуть перетинати кордон без дозволу військкомату

Потенційні призовники не зможуть перетинати кордон без дозволу військкомату

"Я захищаю свою Батьківщину. Це для мене - безпека. Це дає мені статус. Емоційний меседж. Я стану героєм. Треба проводит роз'яснюючи роботу. Те, що зараз відбувається, це односторонні меседжі, які озвучуються на пресконференціях", - переконаний есперт. 

Служити батьківщині з-під батога - не вихід, кажуть і ті, хто вже давно воює. На власному досвіді переконалися, що такі і тут лише заважатимуть. 

Нагадаємо, раніше в Міноборони повідомили, що мобілізованим змінити місце проживання можна тільки з дозволу військкомату.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Наступна публікація