У Гідрометцентрі запевнили, що радіація з Японії не загрожує Україні

Навіть якщо хмара з радіоактивними частками підніметься у верхні шари атмосфери і обійде всю земну кулю, за цей час вона істотно змінить свої характеристики.

 Начальник Українського Гідрометеорологічного центру Микола Куйбіда запевнив, що радіоактивні матеріали, які утворилися в результаті аварії на атомних електростанціях в Японії, не можуть представляти будь-яку загрозу для України.

"Радіоактивні частинки, який можуть випадати в результаті цієї аварії, не можуть представляти будь-яку загрозу для людей в Україну або взагалі будь-яку загрозу", - заявив Куйбіда.

За його словами, згідно з інформацією Всесвітньої метеорологічної організації, продукти радіоактивного розпаду, які утворилися в результаті аварій на атомних електростанціях Японії, потрапляють в приземний шар повітря на висоті не більше 500 м.

За словами Куйбіди, з моменту аварії, і до сьогоднішнього дня, а також згідно з прогнозом на найближчий тиждень, повітряна маса з території Японії рухається у напрямі Тихого океану і американського континенту. Навіть якщо хмара з радіоактивними частками підніметься у верхні шари атмосфери і обійде всю земну кулю, за цей час вона істотно змінить свої характеристики.

У свою чергу директор Науково-дослідного гідрометеорологічного центру Володимир Осадчий заявив, що МНС і еврометеорологічний центр здійснюють контроль повітряних мас, які надходять на територію України.

Він зазначив, що українські спеціалісти мають достатньо сучасним обладнанням, щоб зафіксувати навіть незначне перевищення концентрації продуктів радіоактивного розпаду.

Осадчий також підкреслив, що вибуху на японських АЕС не вистачило, щоб утворилася хмара радіоактивного розпаду, яка могло б піднятися на висоту 10-15 км, що дозволило б їй пересуватися на великі відстані.

Начальник відділу Інституту проблем математичних машин і систем НАНУ Марк Желєзняк також підкреслив, що навіть у випадку більш серйозної аварії, ніж чорнобильська, серйозні наслідки можуть бути тільки для Далекого Сходу Російської Федерації.

Нагадаємо, про те, що Україні не загрожує радіація з японських АЕС, повідомляли і у Міністерстві надзвичайних справ.

У той же час директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко заявляв, що загроза для України існує.

Читайте також:

МАГАТЕ: ліквідатори аварії на "Фукусіма-1" зникли безвісти

У світі паніка – пігулки з йодом продають за 500 доларів

Шлейф радіації з японської "Фукусіми" накриє США

ВідеоУ Гідрометцентрі запевнили, що радіація з Японії не загрожує Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: