У глави Нацбанку Стельмаха завершився термін повноважень

Незважаючи на це, Стельмах буде очолювати Нацбанк, доки Рада не призначить йому наступника.

16 грудня спливає термін повноважень глави Нацбанку України Володимира Стельмаха. Незважаючи на це, Стельмах не квапиться писати заяву на звільнення за власним бажанням.

Керівник групи радників голови Нацбанку Валерій Литвицький повідомив, що згідно із законом про Нацбанк, призначений Верховною радою голова НБУ одноосібно несе відповідальність перед президентом і парламентом за діяльність Нацбанку.

За словами Литвицького, це означає, що безпосередня передача повноважень нинішнім главою НБУ може відбуватися винятково призначеному Верховною радою новому голові Нацбанку, а не заступнику чи виконуючому обов'язки. При цьому Рада має одночасно звільнити з посади нинішнього голову НБУ.

Підсумовуючи, Литвицький ще раз відзначив, що "незважаючи на закінчення 16 грудня п'ятирічного терміну своїх повноважень, Володимир Семенович не має наміру подавати заяву про звільнення за власним бажанням. Таким чином, згідно з законом про Нацбанк, він продовжить виконувати свої обов'язки голови НБУ в повному обсязі".

Як відомо, Рада призначила Стельмаха головою Нацбанку 16 грудня 2004 року за поданням президента. Парламент вже не раз намагався звільнити Стельмаха з посади.

Ще 26 січня парламент скасував свою постанову від 2004 року про призначення Стельмаха головою Нацбанку. Проте президент Віктор Ющенко оскаржив це рішення в Конституційному суді, який ухвалив рішення, згідно з яким звільнення та призначення голови НБУ здійснюється виключно за поданням президента.

Читайте також:

У Раду внесено постанову про відставку глави Нацбанку

НБУ заборонив банкам здійснювати гривневі перекази за кордон по Western Union

НБУ: падіння української економіки припиниться через місяць

Нацбанк визнав законними усі валютні кредити в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: