Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Глевасі назріває комунальна катастрофа через воду, яка стала "залізною"

Місцеві мешканці обурені тим, що якість води погіршується, а тарифи на неї зростають.

Жителі селища Глеваха, що на Київщині, борються з чиновниками та комунальниками через брудну воду, яка ллється з їхніх кранів вже не перший рік.

Колір води обумовлений підвищеним вмістом заліза. Її "прозорість" час від часу змінюється. Іноді вода набуває червоного або насиченого коричневого кольору, як на відео, яке ТСН.ua надіслав місцевий житель. 

ВідеоУ Глевасі з кранів замість води тече "чай" із залізом, вміст якого зашкалює

Останнього разу таке загострення ситуації відбулося наприкінці вересня й тривало близько тижня, після чого вода повернулася до свого "нормального" стану – жовтуватого кольору.

"Якість води кращою не стала. Хоч вона і виглядає чистішою, але коли відфільтровуєш воду, то фільтр повністю забитий коричневим осадом. Виходу іншого немає – або купувати, або фільтрувати", - зауважила місцева жителька Лілія.

Люди б'ють на сполох. Адже якщо додому вони окремо закуповують питну воду, то до шкіл та дитсадків подається ця неочищена вода, з якої, зокрема, дітям готують обіди.

"Крім того, регулярно виходить з ладу побутова техніка. Голова селищної ради Жеребцов кілька років обіцяє ремонт, але віз і нині там. Лиш вкотре підняв тарифи, в тому числі, на цю "воду", - нарікає місцевий житель Леонід.  

З 1 жовтня тарифи дійсно підняли з 15 до 22 грн/м.куб. За словами місцевих, це найвищі тарифи, порівняно з тими, що були встановлені у навколишніх містах і селах. 

Тож, у результаті численних скарг мешканців до ЖЕКу та після проведеної експертизи, яка вказала на значно підвищений вміст заліза у воді, комунальники впровадили автоматичну знижку у 20%. Тож тепер люди сплачують за воду трохи менше 20 грн/м.куб – що все одно більше, ніж вони платили до підвищення тарифів. 

Місцева активістка Євгенія Бєлова, у квартирі якої санепідемстанція брала проби води для експертизи, розповіла, що сама вода непогана – її треба просто нормально очистити. 

"По-перше, тут погані труби. По-друге, вода не очищується, коли виходить зі скважини. Грубо кажучи, дірку вирили у землі, поставили якісь очисні споруди, щоб очистити від піску та каміння – і все", - каже жінка.

ВідеоЗ конфорок сумської багатоповерхівки замість газу потекла вода

За словами Бєлової, яка живе у Глевасі вже 11 років, така ситуація з водою склалася вже давно. "Вода була непогана буквально трошки, коли ми заселилися. Це був новий будинок з новими трубами і там стояли якісь фільтри, але надовго їх не вистачило", - додала місцева жителька.

"Зараз з крану тече "чай" – такого кольору вода. Я навіть дитину у такому купати не хочу. Зливаєш – потім вже жовтенька така тече", - поділилася Бєлова.

Депутат селищної ради Олена Тімоніна пояснила, що проблема полягає не тільки у відсутності нормальних очисних споруд, але й у стані труб, вік яких налічує вже кілька десятиліть.

"Наш масив існує десь із 60-х років минулого століття. І всі ці труби, комунікації з тих років, можливо, частково замінювалися, але загалом своє вони вже віджили. Коли десь відбувається прорив, ми бачимо, в якому жахливому стані ці труби. Будучи депутатом селищної ради, я пропонувала поступово замінювати всі комунікації, які ведуть до житлових будинків, бо якість води дуже погана. Але селищна рада на таке "викидання коштів", як вони кажуть, не пішли", - каже Тімоніна.

Водночас, за словами депутата, ЖЕКу були виділені гроші на встановлення апарату із знезалізнення води. Кошти надійшли із селищного та обласного бюджету.

"Відтоді минув майже рік, а апарату й досі не встановлено. Відповідальний за цю роботу – ЖЕК Глевахівської селищної ради. Чому не встановлено? Причину я пояснити не можу. Директор ЖЕКу надає незрозумілі відповіді", – нарікає Тімоніна.

Директор ЖЕКу Олександр Нагній у коментарі ТСН.ua пояснив, що роботи зі встановлення станції знезалізнення завершені на 90-95%, а причина призупинення робіт йому невідома.

"2015 року я звернувся до селищної ради з проханням зробити проект станції знезалізнення. Проект зробили. Обласна адміністрація виділила кошти з обласного бюджету. Роботи мали бути завершені наприкінці 2016 року, але монтування станції знезалізнення й досі триває. Там лишилося зробити 5-10% робіт. Ми вже навіть робили пробні запуски", – розповів Нагній.

Він зауважив, що розпорядником коштів є обласна держадміністрація, яка виділила кошти та доручила роботу підряднику. Тож, за словами Нагнія, саме обласні чиновники мали би проконтролювати виконання робіт.

ТСН.ua звернувся за коментарем до Київського ОДА, але наразі відповіді не отримав.

ВідеоНа Дніпропетровщині з кранів тече брудна і смердюча вода

Головний комунальник селища, посилаючись на екологів, констатував, що останніми роками у Бучакському водоносному горизонті, звідки забирає воду не одна лише Глеваха, підвищився рівень заліза. Зараз, згідно з аналізами, він становить в середньому 0,5 мг/л при нормі 0,2 мг/л.

"Ця вода подається, й осад відкладається на стінах. Коли відбувається прорив труби, ми зупиняємо подачу води і ремонтуємо, після чого вмикаємо воду, і повітряно-водяна суміш зриває цей осад зі стінок і несе у квартири", - пояснив Нагній.

Директор ЖЕКу наголосив, що в результаті роботи станції знезалізнення та подальших заходів з промивання труб якість води має покращитися. І змінювати труби повністю для цього не потрібно, адже їхній строк експлуатації ще не вичерпався. 

Крім того, прочищення труб вартуватиме селищній раді значно менше повної їх заміни. За словами Нагнія, селищний голова Валерій Жеребцов уже пообіцяв ЖЕКу виділити на це кошти.

Зазначимо, що проблеми з водою з різних причин часто виникають по всій території України. Так, жителям цілого району на Дніпропетровщині влітку довелося митися брудною водою, яка смерділа.

Залиште свій коментар

Вибір редакції