У ГПУ голодування Луценка розцінили як тиск на слідство

Генпрокуратура запевнила, що поки що звільняти Юрія Луценка не збирається. А оголошене ним голодування назвала "продуманим тиском".

Генпрокуратура розцінює голодування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка як тиск на слідство, заявив з трибуни парламенту заступник генпрокурора Анатолій Пришко.

"Голодування Луценка є нічим іншим, як ретельно продуманим тиском на органи прокуратури, суд, громадськість з метою уникнення кримінальної відповідальності та впливу на судочинство. У будь-якій демократичній правовій державі такі засоби є незаконними та неприйнятними", - сказав він.

Пришко додав, що минулого року в слідчих ізоляторах та установах виконання покарань оголошували голодування близько 100 ув'язнених.

"Жодного разу до осіб, які оголошували голодування, заходів для їх примусового годування не застосовувалося, будь-яких тяжких наслідків не наступило. У зв'язку з голодуванням запобіжний захід теж нікому не змінювався", - додав він.

Пришко вкотре наголосив, що питання щодо обрання Луценку запобіжного заходу вирішено судом, "і він буде утримуватися під вартою до 26 травня".

"Після цього в установленому законом порядку буде вирішено питання щодо обрання йому цього або іншого запобіжного заходу. Це питання належить до виключної компетенції суду", - заявив він.

Говорячи про стан здоров'я Луценка, Пришко зазначив, що його оцінено як середньої тяжкості, що обумовлено перебігом голодування.

"При цьому функціонування його життєво важливих органів не порушено", - наголосив прокурор.

При цьому Пришко висловив жаль, що Луценко "обрав такий шлях, який створює загрозу його здоров'ю", пообіцявши, що ГПУ робить "все, щоб його захистити".

Нагадаємо, Луценко перебуває у СІЗО з грудня 2010 року. Екс-міністра звинувачують у перевищенні службових повноважень, що призвело до завдання збитків державі.

22 квітня Луценко оголосив голодування. Причиною стало те, що суд в черговий раз продовжив його утримання під вартою до 26 травня.

Лікарі оцінюють стан здоров'я екс-міністра як середнього ступеня тяжкості. За словами брата Луценка, екс-міністр схуд вже на 20 кг. При цьому він все ще не збирається припиняти голодування.

Читайте також:

Лікарі прописали Луценку апельсини: у його мозку не вистачає кисню

Луценко повідомив журналістам, що з ним зводять рахунки

Дружина Луценка: або він доб'ється свого, або його винесуть вперед ногами

Луценка посадили, бо він на повістках писав "Могильов - дурень"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: