У ГПУ хочуть відпустити 32 звинувачених в злочинах проти Майдану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх звільнять у зв'язку з завершенням 5-річного строку давності.

32 звинувачені у злочинах проти Євромайдану підлягають звільненню від кримінальної відповідальності у зв'язку із завершенням 5-річного строку давності.

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит "Українських новин".

Згідно зі ст. 80 Кримінального кодексу, термін притягнення до відповідальності за злочини середньої тяжкості становить 5 років від моменту вчинення злочину.

Перебіг строку давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання.

"У період 2014 - 2018 років до судів для розгляду по суті направлено кримінальні провадження за підозрою 114 осіб, які в цілому скоїли особливо тяжкі, тяжкі, середньої та невеликої тяжкості злочини та 32 осіб, які вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості", - йдеться у відповіді.

Фотогалерея Річниця розгону Майдану. У Києві в урядовому кварталі зібралися три сотні активістів зі смолоскипами (7 фото)

Підозри щодо злочинів середньої та невеликої тяжкості були вручені ще 5 осіб, із них 4 перебувають у розшуку.

Всього за подіями Євромайдану було вручено підозру в особливо тяжких, тяжких, середньої та невеликої тяжкості злочинах 61 особі, з яких 53 перебувають у розшуку.

Нагадаємо, у лютому в рамках розслідування вбивства людей 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва під час Євромайдану Генпрокуратура оголосила підозру 56 особам, у тому числі екс-президенту і втікачу Віктору Януковичу та колишнім урядовим високопосадовцям, керівному складу правоохоронних органів тощо.

ВідеоЄвромайдан: як усе починалося 5 років тому

5 років тому "Беркут" розігнав мирний протест студентів на Майдані Незалежності, після чого у центр столиці вийшли сотні тисяч людей. Саме побиття студентів і вважають справжнім початком Революції Гідності. 

Євромайдан: як усе починалося 5 років тому

Залиште свій коментар

Вибір редакції