Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ГПУ назвали основну версію у справі про вибухи на складах боєприпасів у Калинівці

Найближчими днями будуть вручені підозри.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що основною версією слідства у справі про пожежу та вибухи на складі боєприпасів у Калинівці на Вінниччині є диверсія.

Про це повідомляє Українська правда.

"Я стою і далі на тому, що ми маємо справу з диверсією, яка стала можливою через службове недбальство посадових осіб, які були уповноважені забезпечити охорону цього об'єкту", - наголосив посадовець.

За його словами, периметр складу був фактично беззахисним, оскільки 17 військових не можуть контролювати такий об'єкт. Наразі встановлено, що охоронний режим на складі боєприпасів "масово порушувався з відома і навіть за наказом" керівника бази.

Фотогалерея Руїни і пустка: : Reuters показало фото наслідків вибухів в Калинівці (11 фото)

Генпрокурор додав, що вже найближчими днями будуть виконуватися певні процесуальні дії і вручатися підозри тим, хто ймовірно причетний до "службової недбалості, яка призвела до цієї диверсії".

Окрім цього, слідство розглядає можливу службову недбалість з боку посадових осіб Генерального штабу.

Також вивчається версія службової недбалості під час виділення коштів на утримання арсеналу. За його словами, тут є питання до Міністерства фінансів. Інші деталі розслідування в інтересах слідства він не розголошував.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міністерства оборони України поблизу м. Калинівка Вінницької області. Була проведена евакуація жителів Калинівки та населених пунктів у 10-кілометровій зоні (Павлівка, Медвідка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка). Загалом евакуювали понад 30 тисяч осіб. 

32 тисячі тонн снарядів, 800 мільйонів доларів - стільки вилетіло в повітря. І це - лише попередні офіційні цифри втрат від пожежі на військових складах у Калинівці на Вінничині. Це вже четвертий великий склад боєприпасів, що вибухає. Без жодних наслідків у Міністерстві оборони і Генеральному штабі. 

ВідеоНад Калинівкою досі закрите небо для польотів

Залиште свій коментар

Вибір редакції