Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У ГПУ оприлюднили вражаючі результати обшуків в Українському центрі оцінювання якості освіти

У ході розслідування окремим працівникам центру вручили повістки із викликом до слідчих.

У результаті обшуків в Українському центрі оцінювання якості освіти та оселях окремих його співробітників, генпрокуратура виявила готівку у 130 тисяч доларів та докази незаконного втручання до "Системи оцінювання якості освіти" та "Реєстру осіб, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання".

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"За результатами обшуків в Українському центрі оцінювання якості освіти та за місцем проживання його окремих службових осіб виявлено комп'ютерну техніку, з якої проводилось втручання в систему, та кошти у сумі 130 тисяч доларів США", - йдеться у повідомленні.  

За словами заступника Генпрокурора Олега Заліска, втручання, оминаючи закон, здійснювали працівники Українського центру оцінювання якості освіти.

"Певні особи вже встановлені, і окремим службовим особам центру вручено повістки з викликом їх впродовж триденного терміну для проведення слідчих дій", - повідомила прес-служба. 

У Генпрокуратурі пояснили, що невдовзі буде оголошена підозра конкретним службовим особам. Якщо слідство виявить причетність керівника або заступника органу, буде прийняте однозначне рішення про звернення в суд для арешту.

Заліско зауважив, що справа є складною у зв'язку із кіберзлочинами, які скоїли співробітники центру. Ці протиправні дії вимагають проведення експертизи щодо форми та способу втручання до системи, оскільки до цього вона вважалася захищеною у повному об'ємі.

Заступник Шокіна пояснив, що наразі центр працює у звичному режимі.

"Необхідність проведення цієї слідчої дії мала на меті забезпечити неможливість стерти відомості про вчинення злочину, а саме - незаконне втручання в сам реєстр", - зауважив Заліско.

Відео ГПУ провела обшук у головного тестувальника українських абітурієнтів

Нагадаємо, що у вівторок, 21 липня, була проведена спільна спецоперація Генеральної прокуратури України, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України в Українському центрі оцінювання якості освіти. Було доведено, що посадовці Міносвіти використали зовнішнє незалежне оцінювання для створення корупційного механізму доступу до вищої освіти. Гучна справа виявилася неочікуваною для міністра освіти та науки України Сергія Квіта, оскільки він був переконаний у порядності голови Українського центру оцінювання якості освіти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції