У ГПУ пояснили, чому за рік в міліції загинули 28 людей

Заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін вважає, що підозрювані вмирають у міліції через "недосконалість кримінально-процесуального законодавства".

Заступник Генерального прокурора Ренат Кузьмін вважає, що до "вибивання" міліцією свідчень з осіб, що перебувають під слідством, призводить недосконалість українського кримінально-процесуального законодавства.

"Діюче кримінально-процесуальне законодавство заважає працювати правоохоронній системі – це не секрет для професіоналів. Кримінально-процесуальний кодекс було прийнято в 1960 році. Цьому кодексу 50 років, і ви уявляєте, в якій країні цей кодекс приймався, в яких умовах, з якою програмою і для чого", - заявив заступник Генпрокурора в ефірі політичного ток-шоу у п'ятницю ввечері.

Недосконалістю чинного кримінально-процесуального кодексу Кузьмін пояснив і те, що цього року в міліції загинуло 28 людей - підозрюваних у період між допитом і виголошенням вироку.

"Це тягне за собою обвинувальний нахил слідства, "вибивання" свідчень з тих, хто перебуває під слідством, смерті в райвідділках і прокуратурах. Це все - дітище цього недосконалого законодавства і порочної системи", - наголосив Кузьмін.

Нагадаємо, адміністрація президента через місяць-півтора має намір запропонувати главі держави внести у парламент новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Документ покликаний значно зменшити бюрократизацію в правоохоронних органах. Крім того, цей документ дозволить збільшити вагу судових органів, скоротити кількість людей, які будуть займатися розслідуванням.

Як повідомив керівник робочої групи з реформування Кримінально-процесуального кодексу Андрій Портнов, із запровадженням нової реформи багато видів економічних злочинів декриміналізуються.

Зокрема, такого органу, як податкова міліція, скоро взагалі не буде, а оперативно-розшукову діяльність у податковій сфері здійснюватимуть виключно МВС і СБУ.

Читайте також:

Революція в кримінальному процесі: тортури у міліції зникнуть

З початку року у відділках міліції померли 28 людей

Могильов: злиденна міліція небезпечна для суспільства

Під Києвом чоловік потрапив до міліції і безслідно зник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: