Розгляд справи щодо розгону студентського Майдану триває вже понад два роки.
По справі щодо розгону студентського Майдану 30 листопада 2013 року на сьогоднішній день оголошено про підозру 19 особам. Стосовно чотирьох командирів "Беркуту" і екс-керівника КМДА справи розглядаються у суді ще з лютого 2015 року і на сьогоднішній день вони не прийшли навіть до екватору свого розгляду.
Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" сказав начальник департаменту спец розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.
За словами Сергія Горбатюка, справа рухалася б швидше, якби суд об'єднав обвинувачення щодо "беркутівців" і екс-голови КМДА, але суддя відмовився це зробити. Тому потерпілі і свідки змушені ходити у різні суди по одних і тих самих подіях.
У ГПУ звинувачують суди у затягуванні розгляду справ щодо злочинів проти Майдану.
"Впродовж року справи можуть навіть не бути призначені до розгляду. Ми маємо ситуації із відводами, самовідводами, змінами підсудності", - поскаржився Горбатюк.
За його словами, із 220 обвинувальних актів, які були направлені до суду, лише один-два провадження дійсно розглядаються у розумні строки. Але з урахуванням кількості потерпілих не можна розраховувати, що суди завершаться у стислі терміни, зазначив представник ГПУ.
"Зокрема, це стосується подій 20 лютого, де "беркутівцям" інкримінується вбивство 48 осіб і 88 вогнепальних поранень. Допити відбулися тільки половини поранених, а ще свідки, а ще дослідження матеріалів", - сказав Сергій Горбатюк.
Нагадаємо, Сергій Горбатюк повідомив, що за злочини щодо протидії протестним акціям під час Євромайдану оголошено про підозру 351 людині. Із них - 48 високопосадовців найвищого рівня, понад 200 правоохоронців.
За результатами розслідування до суду направлені обвинувальні акти стосовно 220 осіб. Наразі винесені вироки стосовно 35 осіб. Із цих вироків реальне позбавлення волі застосовано лише до однієї особи.