Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Греції засудили українських моряків до 100 років тюрми за перевезення нелегалів

У руках грецької Феміди нині зо дві сотні українців, котрі далеко не всі свідомо йшли на злочин.

Дві сотні українських моряків опинилися під судом у Греції за перевезення нелегальних мігрантів. Родичі затриманих нарікають, що підозрювані не мають ні нормальних адвокатів, ні перекладачів, тому нездатні адекватно захистити себе, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Дружина моряка Олена Ульянова з Одеси каже, що її Сергій знайшов роботу на турецькій яхті через інтернет. Одного разу господар попросив забрати людей із незнайомого берега, згодом з’ясувалося, що то були нелегали. "При вантаженні цих іранців їх арештувала берегова охорона Греції, бо це був перетин нейтральних вод Греції. Він цього не знав, бо був матросом. Строки там жахливі – йому загрожує 30 років", - розповіла жінка. У Надії Литвинчук історія ще дивніша: її син Петро навіть не матрос, а коваль. Він відпочивав у Туреччині, як опинився у грецькій в’язниці – мама взагалі не уявляє. "Їм не надається адвокатська допомога, суди грецькою мовою, обвинувачення грецькою мовою", - каже вона.

ВідеоДвісті українських моряків судять у Греції за перевезення нелегальних мігрантів

В МЗС запевняють, що допомагають, чим можуть. Український консул особисто відвідав 26 затриманих. Одинадцять родичів моряків пішли на прийом до уповноваженого з прав людини. Але в офісі омбудсмена кажуть, що на грецьке правосуддя впливу не мають.

Двісті українських моряків судять у Греції за перевезення нелегальних мігрантів

Загалом у Греції за подібними обвинуваченнями затримано близько двох сотень громадян України. Із них 92 вже отримали вироки, декотрі де-факто є довічними – на 100 років і більше. Речник грецького фонду, що надає юридичну допомогу українцям, Костас Онисенко визнає, що моряки могли й не підозрювати, що влізають у кримінальну справу. "Із цим у Греції дуже жорстко, не тільки проти українців – проти людей будь-яких національностей. Бо, ви знаєте, в Греції величезна проблема з нелегальними мігрантами", - пояснив він.

Родичів ув’язнених моряків прийняли в офісі уповноваженого з прав людини, але поки не розуміють, як можна допомогти. На грецьке правосуддя Україна впливу не має, навіть витягти засуджених для відбування покарання в рідній країні – нереально. Поки що єдине, що спробує зробити український омбудсмен – це добиватися перекладачів і адвокатів для обвинувачених українців. Відповідний запит уже направили, але відповіді на нього ще не отримали.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції