У грудні Україна об’єднає енергосистеми з Євросоюзом

Президент Віктор Ющенко також упевнений, що до кінця року Україна підпише угоду з ЄС про асоціацію.

Віктор Ющенко
Офіційний сайт Президента України
Віктор Ющенко
Угоду про об'єднання енергетичних систем України та Євросоюзу буде підписано у грудні 2009 року. Про це президент Віктор Ющенко заявив у ході дев’ятого засідання керівників закордонних дипломатичних установ України.

Президент також упевнений, що до кінця року Україна підпише угоду з ЄС про асоціацію. "Я хочу ясно заявити, що угода про асоціацію Україна-ЄС буде найсильнішою серед аналогічних угод … Очевидно, завдання номер один поточного року – підписати повновісну частину угоди, її політичну частину … і для цього є час до саміту Україна-ЄС", - сказав він.

Президент додав, що "другий базовий документ – про створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС". "Раунди відповідних технічних зустрічей йдуть за планом, і я переконаний, що підписання цієї угоди буде наступним кроком через кілька місяців після підписання угоди про асоціацію", - сказав він.

Також Ющенко запевнив, що до кінця року буде підписано угоду з ЄС "про спільне небо".

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко повідомляла, що переговори з ЄС по угоді про асоціацію "йдуть дуже успішно". За її словами, угода повинна містити три ключові позиції. "Перша позиція полягає в тому, що двері ЄС залишаються відкриті для України, можливо, не сьогодні, але тоді завтра. Друга позиція - укладення повномасштабної угоди про економічне співробітництво, включаючи зону вільної торгівлі. Третя позиції - це вільний візовий режим. Не може бути так, що Україна щиро відкрила двері для європейців, а нам, українцям, щиро пропонують три - шість місяців чекати отримання візи. Ми хочемо, щоб тут був паритет. Переговори йдуть дуже успішно, і я вірю, що угоду буде підписано до кінця 2009 року або на початку наступного року", - наголошувала Тимошенко.

Євросоюз також заявляв про свої плани підписати угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною до кінця поточного року, уточнюючи при цьому, що без попереднього укладення такого договору не може бути підписаний договір про асоціацію, оскільки у такому разі він не матиме реального наповнення. 5 жовтня заступник комісара Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Х'юго Мінгареллі заявив, що угода про асоціацію між Україною і ЄС може бути підписана тільки після укладення договору про ЗВТ.

Нагадаємо, черговий саміт Україна-ЄС пройде в грудні 2009 року.

Читайте також:

Україні "не світить" приєднання до Євросоюзу до 2011 року

Євросоюз співпрацюватиме з будь-яким президентом України

Українці не знають, що таке "ЄС"

Європа розчарована помаранчевими лідерами України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: