У Харкові лабцентр обробляє ПЛР-тести з затримкою у три доби: у чому причина

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Харкові лабцентр обробляє ПЛР-тести з затримкою у три доби: у чому причина

Фото: Київський міський лабораторний центр МОЗ України

Через відсутність матеріалів працівники лабцентру змушені робити тести вручну.

Харківський лабораторний центр МОЗ України почав затримувати обробку ПЛР-тестів. Через це утворюються черги.

Про це йдеться на "Суспільному".

Лабцентр обробляє аналізи із затримкою у три доби через те, що відсутні витратні матеріали, тож аналізи доводиться робити вручну.

На складах в Україні не було технічних матеріалів для автоматичного виділення РНК, розповіла Суспільному директорка лабцентру Любов Махота.

"Це набори для виділення РНК та пластик для автоматичних станцій. Їх не було, мабуть, 2-3 тижні. РНК-вірус виділяли вручну, але ж вручну набагато довше іде цей процес. У нас були кошти, нам виділило Міністерство охорони здоров'я для придбання цих матеріалів, але ж не було на складах України", - розповіла Махота.

Вона додає, що щодня лабцентр отримує близько 1,5 тисячі нових зразків. Чергу, що утворилася, планують впорядкувати протягом кількох днів. Лабцентр також отримав ще одну автоматичну станцію, що дасть можливість проводити по дві тисячі тестувань за добу. 

За словами директорки лабцентру, він працює понаднормово. Навантаження має зменшитися через зміни, які МОЗ внесло щодо профілактики коронавірусу. Відтепер контактній особі, якій раніше на 14 день робити обов’язковий ПЛР-тест, тепер, якщо у неї немає проявів хвороби, робити тест не будуть.

Наступна публікація