У Харкові освітян і дітей добровільно-примусово "зігнали" святкувати Масляну

У Харкові освітян і дітей добровільно-примусово "зігнали" святкувати Масляну

Фото: vegafood.com.ua

Невдоволення кількох батьків зіпсувало частину планів організаторів.

У Харкові розгорівся скандал навколо спроби відсвяткувати Масляну коштом батьків, але від імені адміністрації. Саме так сприйняли ситуацію зі вказівками, котрі надійшли до шкіл і дитсадків, батьки деяких дітей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навчальним закладам: підготувати столи з млинцями, забезпечити по 10 учнів ряджених із костюмами – такого змісту телефонограму отримали навчальні заклади Новобаварського району Харкова. Чиновники з управління освіти вимагали приготувати опудало, дитячі поробки, напекти млинців і прийти з цим всім на свято Масляної. Столи з частуванням підписали назвами шкіл, однак зі сцени дякували за це не батькам, а керівникам районної адміністрації, депутатам та іншим посадовцям. "Я би назвав це класичним використанням адмінресурсу", - заявив громадський діяч Анатолій Ряснянський.

У кількох районах Харкова намагалися провести Масляну за рахунок батьків

У кількох районах Харкова намагалися провести Масляну за рахунок батьків

В адміністрації з цим не згодні, бо, мовляв, батьків до організації свята ніхто не примушував, ба більше – чиновники якраз пішли назустріч їхнім побажанням. "То були організаційні заходи за проханням батьків. Пригощання було централізовано, а млинці – то є бажання батьків", - запевнила начальник управління освіти Новобаварського району Харкова Олена Світлична. "Я не можу збагнути, що законодавчо порушила адміністрація району, управління освіти? У тому, що ми спільно з батьківським комітетом провели свята? Скажіть, будь ласка, а хто ці млинці їв, хіба не діти?", - питає голова адміністрації Новобаварського району Харкова Тетяна Цибульник.

Проте в інших районах батьки виявилися не такими слухняними. "В нашій групі було написано, що від нас вимагають млинці, ляльки, скатертину. Як це? Адміністрація запрошує весь район, а пекти млинці і наряжати столи повинні батьки", - здивувалася мама школяра Світлана Шишкіна. Обурена жінка виклала пост у соцмережу, чим викликала жваву дискусію. Після розголосу план свята кардинально змінився. "Одразу скасували наряди для дітей, скатертини, посуд, млинці. Все повідміняли. Я задоволена тим, як пройшло свято. Без якихось офіціозів, без приїзду депутата. Двох-трьох людей, які сказали відкрито, публічно – вистачило для того, щоб ситуація повністю змінилась", - констатувала мама школяра Світлана Шишкіна.

У міськраді запевняють, що Масляну за рахунок батьків проводити не вимагали, тож і службового розслідування не буде, бо немає чого з’ясовувати.

Кореспондент ТСН Павло Посохов

Повʼязані теми:

Наступна публікація