У Харкові перероблятимуть ядерне паливо

На саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні Україна домовилася про будівництво нової дослідницької установки з переробки ядерного палива в Харкові.

У Харкові збудують нову дослідницьку установку з переробки відпрацьованого ядерного палива.

Як повідомив міністр палива та енергетики Юрій Бойко, домовленість про будівництво такої установки була досягнута на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні.

"Принципово важливо, що в рамках досягнутих домовленостей в Харкові буде зведена нова дослідницька установка, яка не має аналогів в Україні", - сказав Бойко.

Таким чином, за словами міністра, Україна підтвердить своє лідерство у питаннях ядерного роззброєння та підвищить свій авторитет і вплив на міжнародній арені. В результаті, зазначив він, Україна отримає доступ до новітніх технологій і заощадить кошти на утилізацію старого палива та придбання нового.

Бойко також наголосив, що в результаті досягнутих домовленостей між президентами США і України про заміну високозбагаченого урану, який використовується на українських ядерних дослідницьких установках, практично зводиться "нанівець" терористична загроза для України.

"Наші реактори не будуть цікавити потенційних терористів. Ми досягаємо також істотної економії - всі витрати з транспортування і переробки палива оплачують наші міжнародні партнери. Вони ж забезпечують повне завантаження новим якісним низькозбагаченим паливом", - підкреслив міністр.

Нагадаємо, Віктор Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї. Свої запаси урану Україна може передати Росії.

Тим часом деякі українські політики вважають рішення президента про вивезення залишків збагаченого урану "зрадою". "Україна має створити свій завершений ядерний паливний цикл і не залежати в цьому питанні від Росії, а також відновити свій ядерний статус", - заявив лідер партії ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Читайте також:

У Європі вважають, що Янукович зробив "реальний внесок у світову безпеку"

Янукович запропонував передати український уран Росії

Україна закуповуватиме ядерне паливо в американців

Янукович добровільно віддав останній збройовий уран

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: