Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Харкові почали судити батьків, які закатували насмерть 3-річного сина

Головним фігурантом справи є тато маленького хлопчика.

У Харкові розпочався судовий процес над батьками померлої минулої осені дитини. Прокуратура звинуватила у смерті хлопчика двох його батьків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Причиною смерті маленького Максима стали травми від побоїв і виснаження від голоду. При зачитуванні обвинувального акту лише перелік заподіяних дитині ушкоджень зайняв понад 10 хвилин. "Спочатку підняв дитину з ліжка, наступив йому на ліву стопу, а лівою ногою наніс йому удар по гомілці. Систематично дитину бив в область ребер, крім того бив в область голови. Були гематоми, черепно-мозкові струси, а також переламана нога", - розповів прокурор Олександр Бєляєв.

ВідеоУ Харкові розпочався суд над батьками, які закатували трирічного сина

Дитина померла торік восени від травм і виснаження. Прокуратура підозрює, що бив хлопчика і морив голодом власний батько, а мати просто не втручалася. Дядько Максима скаржився в соцслужби, але ті написали в звітах, що з дитиною все гаразд. За три тижні після цього хлопчик помер.

У Харкові розпочався суд над батьками, які закатували трирічного сина

 Мама Наталія ховає обличчя від телекамер і нічого не відповідає на питання журналістів. Батько Денис своєї провини не визнає. "Далі судовий процес усе покаже. Розберемося, все дізнаємося", - каже він. Родина жила незаможно та відлюдькувато, за три тижні до трагедії брат матері написав заяву соцслужбам, що батько б’є дітей, але ті під час перевірки нічого не помітили. "Про те, що над дитиною знущаються, знали соціальні служби. Я їм особисто повідомляв у письмовому вигляді, повідомляв усно, але писали, говорили, що все нормально", - твердить дядько загиблого хлопчика Віталій Неманіхін.

Через два тижні після візитів соцпрацівників хлопчик упав у кому, швидку йому викликали не батьки, а знайома матері. Коли лікарі побачили дитину, то жахнулися: 3-річний хлопчик важив менше 1-річної дитини, а побоїв на маленькому тільці годі було й рахувати. "Він був увесь виснажений. Ця дитина страждала досить тривалий час. Скільки – я не можу сказати, але це не тиждень, не два і не три", - вважає лікар Оксана Судакова. Після смерті Максима його батька затримали, а вагітну матір посадили під домашній арешт. За час слідства вона встигла народити дівчинку, яку соцслужби забрали просто в пологовому.

Поліція розслідує не лише дії батьків, а й намагається зрозуміти, як соцпрацівники могли не помітити виснаження дитини. "Зараз кримінальне провадження на стадії досудового розслідування. Підозрюваних у провадженні поки що немає, але це може змінитися будь-якого дня", - прокоментувала цю справу прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик. Тим часом у міськраді запевняють, що службове розслідування провини робітників не виявило, бо під час візитів із дитиною все було гаразд, а все лихе трапилося потім. "Після того, як служби склали свої акти та залишили цю родину в спокої, там знову щось сталося, тому що в дитини з’явилася гематома, що позбавила його ковтального рефлексу, і вона перестала їсти", - пояснила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан. Попри те, що співробітники соцслужби нібито ні в чому не винуваті, керівницю районного управління соцзахисту звільнили. Однак ті працівники, котрі складали акти про лад у родині, досі працюють на своїх місцях. Тим часом інший суд намагається позбавити матір Максима батьківських прав, але вона ці засідання просто ігнорує.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська 

Залиште свій коментар

Вибір редакції