Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Харкові помер глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви

Президент Петро Порошенко та голова Кабміну Арсеній Яценюк висловили співчуття духовенству та віруючим.

7 березня на 69-му році життя у Харкові помер глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви архієпископ Григоріс Буніатян.

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України з посиланням на сайт Київської вірменської громади.

Президент України Петро Порошенко та голова Кабміну Арсеній Яценюк висловили співчуття духовенству та віруючим Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви з приводу смерті Буніатяна.

"З глибоким сумом я сприйняв звістку про смерть Архієпископа Григоріса Буніатяна. З життя пішов видатний церковний діяч, духовний лідер вірменської громади України. Багато зусиль він докладав для розвитку державно-церковних взаємин та налагодження конструктивного міжконфесійного діалогу. У наших серцях назавжди залишиться світла пам'ять про нього. Царство йому небесне", - сказав президент.

"Схиляю голову перед пам'яттю Владики Григоріса Буніатяна. Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви був не тільки чуйним та добросердим батьком для своїх вірних, беззастережним авторитетом вірменської громади України, але й активним учасником її громадського і суспільно-культурного життя. Він був насправді народним послом Вірменії в Україні і України – у Вірменії", - сказав Яценюк.

Архиєпископ Григоріс Буніатян народився 26 серпня 1946 року. Рукоположений 1969 року, став парохом вірменської громади у Ростові. Протягом 1971-73 і 1975-79 рр. був парохом для вірмен в Ліоні та Парижі.

1975 р. возведений у сан архимандрита, у 1979-80 рр. був ректором семінарії в Ечміадзіні. 26 жовтня 1983 р. рукоположений в єпископи.

У 1981-1990 рр. очолював вірменську єпархію в Аргентині, а з 1990 по 1997 р. — в Шираку (Вірменія). 2000-2001 рр. очолював єпархію в Армавірі (Росія).

2001 року Католікос всіх вірмен Гарегін ІІ іменував його главою Української єпархії ВАЦ з центром у Львові.

Залиште свій коментар

Вибір редакції