У Харкові розпочався суд щодо пам'ятних знаків УПА і жертвам Голодомору

Окружний суд в Харкові розглядає позов про незаконне внесення пам'ятних знаків КПА і жертвам Голодомору до Держреєстру пам'ятників України.

Меморіал жертвам Голодомору в Харкові
Офіційний сайт Президента України
Харківський окружний суд почав розгляд справи за позовом обласного комітету КПУ, який вимагає визнати незаконним внесення Хреста пам'яті жертв Голодомору і пам'ятного знаку УПА до Держреєстру пам'ятників України. Як повідомили в Харківській обласній організації Всеукраїнського об'єднання Свобода, 13 лютого 2009 року Харківський окружний адміністративний суд почав розгляд справи за позовом представників Харківського обкому КПУ до управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації про визнання незаконним рішення про внесення пам'ятного знаку Української повстанської армії і Хреста пам'яті жертв Голодомору в Державний реєстр нерухомих пам'ятників України.

Інтереси відповідача представляє голова Харківської облорганізації Ігор Швайка. Після початку судового засідання представники КПУ зажадали надання доказів від Управління культури і туризму про порядок встановлення нерухомих пам'ятників, що діють на момент встановлення пам'ятника в 1992 р.

Рішення суду повинне бути оприлюднене 16 лютого.

Нагадаємо, 24 грудня 2008 року депутати Харківської обласної ради звернулися в Харківську міську раду і до міського голови Михайла Добкіна з проханням демонтувати пам'ятний знак на честь УПА в Молодіжному парку Харкова. Мер Харкова Михайло Добкін на сесії міськради в грудні минулого року запропонував передати пам'ятний знак УПА на зберігання до Івано-Франківська.

Пам'ятний знак УПА був встановлений в Молодіжному парку Харкова в 1992 році з нагоди 50-річчя УПА. У вересні 2008 року комплекс був внесений до Державного реєстру нерухомих пам'ятників України і охороняється державою.

Читайте також:

СБУ допитує колишніх КДБшників і розсекречує таємні документи

У Львові об'єднали воїнів УПА та НКВС

СБУ: УПА не співпрацювала з гітлерівцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: