Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Харкові скандальному проспекту знову повернули ім’я маршала Жукова

Це рішення обіцяють оскаржити в суді.

26 лютого депутати харківської міськради підтримали повернення проспекту Петра Григоренка колишньої назви – маршала Жукова.

"За" проголосували 52 депутати, 8 депутатів не підтримали пропозицію. Всього на сесії зареєструвалися 62 депутати, передає сайт міста.

Мер Харкова Геннадій Кернес аргументував рішення тим, що "Жуков брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України".

Разом з цим під час обговорення перейменування проспекту депутат міськради Ігор Черняк відзначив, що під час електронного голосування були процедурні порушення. За його словами, представники Харківського антикорупційного центру, які судяться з міською владою з приводу незаконного перейменування, знову звернуться до суду.

Нагадаємо, питання про повернення проспекту Петра Григоренка імені Жукова міська рада розглянула 19 червня. За висловилися 59 депутатів – переважно з фракції "Опозиційний блок – Довіряй справам", однак сам Кернес не голосував. Проти були 12 представників "Самопомочі", один депутат від "Солідарності" і один позафракційний – загалом 14 осіб. У поліції вже порушили кримінальне провадження щодо правомірності перейменування проспекту. 

Після цього Харківський окружний адміністративний суд скасував рішення Харківської міської ради щодо повернення проспекту Петра Григоренка імені "кривавого маршала" СРСР Георгія Жукова. Натомість Кернес вирішив оскаржити рішення окружного адмінсуду.

8 листопада Другий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду, яким перейменування проспекту Петра Григоренка на честь Георгія Жукова визнано незаконним.

Відео На колишньому проспекті Григоренка у Харкові відновили пам’ятник Жукову

Погруддя активісти гучно знесли ще на початку червня - замість бюсту на постаменті прикріпили національний прапор. Одразу після цього міський голова Геннадій Кернес заявив: потрощеного Жукова відновлять та повернуть на місце. І от, учора надвечір комунальники раптово взялися за роботу. Нове бронзове погруддя на постаменті остаточно закріпили сьогодні вранці.

На колишньому проспекті Григоренка у Харкові відновили пам’ятник Жукову

Залиште свій коментар

Вибір редакції