У Харкові власники кредитної спілки вивели за кордон понад 9,5 млн грн коштів вкладників

Зловмисники витратили гроші на нерухомість за кордоном та авто.

У Харкові викрили власників кредитної спілки, які виводили за кордон гроші вкладників, витрачаючи їх на нерухомість.

Про це повідомили у Департаменті захисту економіки Національної поліції України.

"Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) в Харківській області ДЗЕ Нацполіції спільно зі слідчими обласної поліції довели причетність керівників спілки до вчинення кримінального правопорушення. Встановили схему виведення коштів, їх рух, а також на що були витраченні незаконно отримані гроші", - йдеться у повідомленні.

Як з'ясували правоохоронці, двоє зловмисників створили кредитну спілку ще у 2007 році за підробленими документами. Кошти, які вони отримували від вкладників, шахраї привласнювали, а потім переводили за кордон, де частину грошей перевели в іноземну валюту та внесли до статутного капіталу іноземної компанії.

"Майже 850 тисяч євро, які керівництво кредитної спілки начебто заплатило за виконання фіктивних договорів, були перераховані на рахунки її керівників у іноземному банку. Спочатку кошти потрапили на рахунки компанії-нерезидента, а вже потім і на їхні власні", - додали у поліції.

За даними правоохоронців, за ці кошти зловмисники придбали нерухомість за кордоном, а ще 25 тисяч євро, отриманих аналогічним чином, пішли на покупку автомобіля.

Загалом власники кредитної спілки вивели понад 9,5 мільйона гривень.

Наразі шахраям повідомлено про підозру у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, 46-річному організатору та його 33-річній помічниці "світить" від 8 до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Нагадаємо, раніше "Укрпошту" спіймали на відмиванні понад 20 мільйонів гривень. Службовці підприємтсва отримували до 100 тис. грн на день.

Залиште свій коментар

Наступна публікація