У Харкові хворих на туберкульоз викидають на вулиці

Влада Харкова вирішила закрити практично всі лікувальні диспансери на території міста.

Влада Харкова вирішила провести реформу у проти-туберкульозних лікарнях, закривши практично всі лікувальні диспансери на території міста. А хворих та лікарів – розподілити по обласних. Опоненти такої ідеї побоюються – в умовах кризи – це призведе до збільшення кількості хворих. А ще - погіршить умови лікування тих, хто занедужав раніше.

Місту тубдиспанери не по кишені, заявляють чиновники , та й по закону вони мають фінансуватися з обласного бюджету.

Сьогодні ми, виконуючи в тому числі і приписи санітарно-епідеміологічної служби, яка не дозволяє розміщувати таку кількість ліжок на тій площі, яка є, приступили до скорочення ліжок. Вже до середини березня в Харкові планується скоротити майже триста п’ятдесят ліжок. А згодом – взагалі перевести усіх стаціонарних хворих – в область,  в місті залишити  лише амбулаторну службу.

А от будувати нові диспансери в районах області – ніхто не збирається. Хворих і медиків переселять  в уже існуючі.  В обласному тубдиспансері – місця є. Але небагато.

Сьогодні у  Харкові – понад чотири тисячі хворих на активну форму туберкульозу. Більше тисячі з них – виділяють небезпечну "паличку Коха". І якщо такі люди на вулиці – всі, хто поруч – "група ризику".

Саме "ризикованою" вважають реформу системи лікування сухот у Харкові  правозахисники. Побоюються, аби гроші не закінчились в середині реформи. Ситуацією у Харкові щойно зацікавилося і профільне  міністерство. Чи законно в місті скорочують тубдиспансери – починає перевіряти спеціальна комісія.

Читайте також:

Діагностувати та лікувати туберкульоз у дітей тепер буде легше
Україна не здатна лікувати гепатит В і С?
Щогодини четверо українців захворюють на туберкульоз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: