У хащах Бразилії готуються до запуску української ракети: ексклюзивне відео

Журналісти зняли таємничий космодром "Алкантара" у Бразилії, де через рік відбудеться запуск української ракети "Циклон-4".

В екваторіальних лісах Бразилії готують космодром "Алкантара" для запуску української ракети "Циклон-4". Там зводять грандіозний пусковий комплекс - десятки будівель, залізницю, злітно-посадкову смугу, обіцяють порт.

"Я повторюю те, що сказав президенту, - ми зробимо перший кваліфікаційний запуск "Циклона-4" в 2012 році", - розповів "батько" сучасної ракетної програми Бразилії Роберто Амарал журналістам ТСН, які першими з українських журналістів побували на космодромі у непролазних бразильських джунглях.

До 2031 року, за концепцією українського уряду, держава інвестує в космічну діяльність 38,5 млрд грн. Створення ракетно-космічного комплексу "Циклон-4" на космодромі "Алкантара" – серед пріоритетних проектів.

Бразильці переконують, що їхній космодром - найкраще місце у світі для підйому в космос. Звідси до екватора всього 300 кілометрів. Обертання землі допомагає ракеті виводити на орбіту супутник на 30 відсотків важчий, ніж, наприклад, з "Байконуру". До того ж, це безпечніше - на тисячі кілометрів жодної живої душі.

Після банкрутства "Морського старту" співпраця з бразильцями залишається фактично єдиним проектом, в якому Україна - повноцінний партнер, а не постачальник окремих систем та агрегатів. А слідом за Бразилією "Циклон" готові запускати й американці.

Розробник ракети - КБ "Південне" - практично повністю відмовилося від російських комплектуючих. У "Циклоні" - підвищена потужність, нові двигуни, авіоніка.

Експерти сподіваються, що "Циклон-4" може вивести на орбіту разом із сотнями космічних кораблів і всю українську ракетну промисловість - на якісно новий рівень. Цього ж очікують і бразильці (у них є унікальне місце для космодрому, гарна інфраструктура, але немає доброї ракети. Власний ракетоносій середнього класу Бразилія безуспішно конструює уже більше сорока років. Останній запуск взагалі закінчився трагедією - на місці старту загинула 21 людина. Після того випадку бразильці пішли на контракт з Україною).

Україна пропонує для початку попрацювати з "Циклоном-4", а вже потім подумати над створенням спільного ракетоносія, наприклад, "Циклона-5".

Читайте також:

Янукович двічі не осилив назву космодрому (відео)

Росія планує створити базу на Місяці за 20 років

Кабмін витратить на космос майже 40 мільярдів

У Дніпропетровську побудують космодром

ВідеоКосмічна надія України - в Бразилії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: