У Херсоні люди задихаються від смороду: скаржаться на піролізне підприємство

Дата публікації
Перегляди
2198
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Херсоні люди задихаються від смороду: скаржаться на піролізне підприємство

Підприємство спалює шини поруч з житловими будинками.

У Херсоні люди задихаються від смороду і жаліються на підприємство, яке спалює автомобільні шини поруч з їхніми помешканнями. Люди кілька років борються за право дихати чистим повітрям, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Мешканці будинків біля херсонської промзони п'ять років борються з підприємством. Люди пікетували, скандалили і писали скарги в різні інстанції на піролізне підприємство.

Там у спеціальних печах спалюють шини, отримують вторинну сировину, яку продають. Для такої діяльності потрібен особливий дозвіл, бо інакше все, що продати не вдається,  осідає в легенях людей поблизу. "Це ж треба пройти процедуру, щоб отримати дозвіл на експлуатацію цих установ. Це і час і кошти. Ділки цим нехтують, роблять свою справу і тихенько вночі спалюють ці шини", - каже голова асоціації підприємств в сфері поводження з небезпечними відходами Кирило Косоуров.

У підприємства дозвіл на спалювання шин був. Проте місцеві жителі скаржились на сморід. До їхніх протестів приєдналися і працівники сусідніх підприємств. "Цей запах гару, він стоїть цілий день, цілодобово. Відповідно, люди працювати не можуть тому, що, ну задихаються", - каже керівник сусіднього підприємства Микола Кузьменко.

Битва за повітря: у Херсоні автомобільні шини спалюють просто біля будинків

Битва за повітря: у Херсоні автомобільні шини спалюють просто біля будинків

Екологічна інспекція підприємство перевіряла і не знаходила ніяких порушень. З ревізіями приходили вдень, за законом, попередивши заздалегідь. Утім, підприємство працювало вночі.

Експерти кажуть, що після спалювання шин шкідливі речовини можуть потрапити у організм людини і викликати серйозні хвороби. "Вони провокують онкологію, алергічні реакції тощо. Я б не рекомендував робити пряме спалювання взагалі", - розповів експерт зеленої палати дніпропетровської ТПП Олександр Зудіков.

Згідно з міжнародною угодою, якої дотримується й Україна, шини не є небезпечними відходами. Тому в Україні нема чітких правил і умов для утилізації шин. У Міністерстві енергетики так захисту довкілля кажуть, що працюють над постановою, яка врегулює сферу поводження з старою гумою. Її мають передати на узгодження до кабміну вже наступного року.

"Буде створений реєстр тих об'єктів, які ведуть операції зі зношеними покришками, відходами покришок. Буде створено сервісний ресурс, до якого буде вільний доступ", - розповів заступник директора департаменту поводження з відходами Мінекоенерго України Руслан Стрілець.

У селі Петропавлівське на Київщині теж війна за можливість дихати. Його мешканці кажуть, що більшість з них саме заради свіжого повітря переїхали за місто. Мешканка Діана Ставська каже, що два роки боролися, щоб підприємство перестало палити шини.

Воно врешті так і сталося, бо підприємство з невідомих причин згоріло саме. Нам вдалося потрапити туди після закриття Нічого не горить, а о-от докази, що у печах спалювали шини є. Врешті поліція лише після розголосу і протести місцевих взялася за розслідування проти власників за фактом забруднення або псування земель. Вже після того, як підприємство зникло.

У Херсоні ж так людям не щастить. Хоч підприємство через протести закрили, обурений власник наполягає на своєму. Поліція відкрила кримінальне провадження через забруднення довкілля. Чим воно закінчиться, не знає. Підприємство має всі дозвільні папери, але поки розслідування триває, люди можуть, нарешті вдихнути повітря - на повні груди.

Кореспондентка ТСН Раміль Єнікєєв.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2198
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація